Bezbramkowy remis Lecha w sparingu z FK Ufa

2017-01-22

Lech Poznań, w drugim meczu kontrolnym w trakcie zimowego okresu przygotowawczego, zremisował z FK Ufa 0:0. Kolejorz przeważał i miał więcej sytuacji do zdobycia bramki, ale piłka po żadnym z uderzeń poznaniaków nie wpadła do siatki.

Po wyrównanym początku Kolejorz przejął inicjatywę. Lechici dłużej utrzymywali się przy piłce i mieli niezłą okazję do objęcia prowadzenia. W 28. minucie z dystansu uderzył Makuszewski, a bramkarz rywala z trudem odbił piłkę do boku. Szansę na dobitkę miał jeszcze Jevtić, ale został zablokowany. Dziesięć minut później okazję do objęcia prowadzenia mieli też Rosjanie. Krotov podał piłkę do Sly, który obrócił się w kierunku bramki i mocno uderzył. Na posterunku był jednak Burić.

Po przerwie pierwsi groźniej zaatakowali zawodnicy Sergeja Semaka. Uderzenie Zaseeva w ostatniej chwili zablokował Bednarek. Po chwili blisko pokonania bramkarza rywali był Tetteh. Pomocnik Kolejorza uderzył z dystansu, ale futbolówka po tym uderzeniu minęła nieznacznie słupek bramki. Szansę na oddanie strzału na bramkę miał też Sukhov, ale jego próba nie zaskoczyła bośniackiego bramkarza.

Bramka na stadionie w Paralimni wisiała w powietrzu. Po zagraniu Majewskiego blisko znalezienia się w sytuacji sam na sam był Robak, ale w ostatniej chwili piłkę zatrzymał stoper rywala. W 67. minucie Kolejorz powinien objął prowadzenie. Zespół Nenada Bjelicy świetnie rozegrał stały fragment gry. Jevtić zagrał piłkę do Makuszewskiego, a ten mocno uderzył na bramkę. W ostatniej chwili zmierzającą do bramki piłkę zatrzymał golkiper FK Ufa i wciąż utrzymywał się bezbramkowy remis.

Lechici przeważali, ale nie przełożyło się to na wynik spotkania. Trochę ożywienia na boisko starał się wprowadzić Paweł Tomczyk. Napastnik Kolejorza nie miał jednak wielu okazji do pokazania się z dobrej strony. Rosjanie konsekwentnie uniemożliwiali poznaniakom na zagrożenie ich bramce. Dlatego też zespół ze stolicy Wielkopolski często decydował się na strzały z dystansu. Zdecydowanie najczęściej z tego rozwiązania korzystał Makuszewski. Próbował też Jevtić, ale bez efektów w postaci bramki.

LECH POZNAŃ - FK UFA 0:0

Lech Poznań: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora (60. Marcin Wasielewski), Jan Bednarek, Lasse Nielsen, Volodymyr Kostevych (60. Maciej Wilusz) - Radosław Majewski (60. Maciej Gajos), Łukasz Trałka (76. Tymoteusz Puchacz) - Maciej Makuszewski, Victor Gutierrez (24. Abdul Aziz Tetteh) Darko Jevtić - Marcin Robak (71. Paweł Tomczyk)