Bezbramkowy remis Lidera Szczytniki Czerniejewskie i wygrana Fary Pelikan Żydowo

2020-08-16

W sobotę 5 sierpnia pierwszymi meczami nowy sezon 2020/2021 w wielkopolskiej klasie B grupie 4 zainaugurowały dwa z trzech zespołów z powiatu gnieźnieńskiego.

Tego dnia po okresie przygotowawczym do boju o pierwsze ligowe punkty przystąpiły zespoły Lidera Szczytniki Czerniejewskie oraz Fary Pelikan Żydowo. Pierwsza w wymienionych drużyn w pierwszej kolejce nowego sezonu zapisała na swoim koncie bezbramkowy remis z kolei drugi zespół z naszego powiatu mecz zakończył zwycięstwem.

Lider Szczytniki Czerniejewskie – Patriot Mieścisko 0:0

Od bezbramkowego remisu nowy sezon 2020/2021 zainaugurowali piłkarze Lidera Szczytnik Czerniejewskich, którzy podejmowali na własnym trenie zespół Patriota Mieścisko. Tym samym drużyna Lidera Szczytnik Czerniejewskich podzieliła się z swoim rywalem punktami w ligowej tabeli.

Za tydzień w niedzielę 23 sierpnia drużyna Lidera Szczytnik Czerniejewskich, uda się na pierwszy mecz wyjazdowy w nowym sezonie. W Uchorowie o godzinie 16.00 zespół z Szczytnik Czerniejewskich podejmowany będzie przez miejscową ekipę Klubu Sportowego.

Skład wyjściowy Lidera Szczytnik Czerniejewskich: Dominik Roszak, Dawid Kierzek, Paweł Skibiński, Dominik Kierzek, Krystian Szałek, Dawid Szejda, Dominik Jabkiewicz, Marcin Piechocki, Przemysław Kuzak, Michał Pokorzyński, Błażej Mielcarek

Rezerwa: Łukasz Nowicki, Patryk Cichowicz, Marek Zamiatała, Łukasz Kaczmarek, Mikolaj Śrama, Marcin Rozum, Adrian Jagodziński

Wełna Rogoźno – Fara Pelikan Żydowo 2:3

Znacznie lepiej niż Liderowi Szczytniki Czerniejewskie poszło w meczu inauguracyjnym nowy sezon rozgrywkach wielkopolskiej klasie B grupie 4. Zespół z Żydowa pod wodzą nowego trenera Adama Pawlaka komplet trzech punktów zainkasował w Rogoźnie pokonując po ciężkim meczu miejscową Wełnę w stosunku 3:2 choć do przerwy przegrywał z nią 2:1. Żydowianie zwycięstwo w Rogoźnie zapewnili sobie w drugiej połowie sobotniego meczu strzelając swojemu przeciwnikowi dwa gole. Bramki dla Wełny zdobywali - Krzysztof Zieliński w 10 minucie oraz Jakub Łubianka  w 24 minucie. Z koeli dla Fary Pelikan Żydowo po golu na swoim koncie zapisali – Łukasz Sieczkarek w 7 minucie, Mateusz Sypniewski w 64 minucie oraz Maciej Soppa w doliczonym czasie gry w 90+4 minucie.

Teraz zespół Fary Pelikan Żydowo, czeka inauguracja nowego sezonu przed własną publicznością. W sobotę 22 sierpnia podopieczni Adama Pawlaka podejmować będą o godzinie 16.00 zespół Jadwiżański KS Poznań

Skład Fary Pelikan Żydowo: Patryk Kusy, Kamil Dolata, Miłosz Kostecki, Hubert Krawczyk, Denis Raczak, Dawid Rożewski, Łukasz Sieczkarek, Maciej Soppa, Karol Stein, Mateusz Sypniewski, Kacper Waszak

Rezerwa: Dawid Gąciarz, Hubert Kamyszek, Adam Macioszek