Bezbramkowy remis Pelikana Niechanowo w Strzałkowie

2019-09-09

Bezbramkowym remisem zakończyło się niedzielne spotkanie 8 września w Strzałkowie, w którym miejscowy Polanin podejmował Pelikana Niechanowo. Mimo kilku dogodnych sytuacji z jednej i drugiej strony, zgromadzeni kibice nie zobaczyli goli,a spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Pierwsza odsłona przebiegała w dość dobrym tempie i była wyrównanym widowiskiem. To jednak Pelikan stworzył sobie idealną sytuację. W 15 minucie meczu Andrzej Stefański uruchomił prostopadłym podaniem Radosława Trybułę, który w sytuacji sam na sam fatalnie przestrzelił nad poprzeczką. Do końca pierwszej odsłony gra była wyrównana i na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 0:0.

W drugiej odsłonie to ponownie zielono - czarni mieli dobre okazje do zdobycia bramki. W 60 minucie po stałym fragmencie gry piłka trafiła do Krzysztofa Jackowiaka, lecz kapitan gości nie zdołał zmieścić futbolówki w świetle bramki Pawła Besera. Z kolei w 70 minucie piłka ponownie spadła pod nogi tym razem Kamila Buczka, który huknął pod poprzeczkę bramki gospodarzy, ale na posterunku był ponownie Beser. Końcówka spotkania należała do gospodarzy, którzy mocno przycisnęli. Jedna piłka po ich strzałach lądowała na słupku lub dobrze spisywali się defensorzy Pelikana, wybijając piłkę z linii bramkowej. Po tej emocjonującej końcówce sędzia zakończył spotkanie i zespoły podzieliły się punkami w ligowej tabeli.

Skład Pelikana: Patryk Szafran, Przemysław Wiśniewski (Michał Bełkot), Dawid Kustra, Krzysztof Jackowiak, Maciej Białas, Filip Kruczyński (Kamil Buczek), Dawid Urbaniak, Dawid Połatyński, Andrzej Stefański (Patryk Jarzyński), Radosław Trybuła (Jakub Januchowski), Szymon Burgiel (Tomasz Winkel). Ponadto: Adam Garczyk, Hubert Świątnicki.