Bezbramkowy remis w meczu przyjaźni w Gdyni

2019-08-17

Na mecz 5. kolejki rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy zespół Lecha Poznań wyjechał do Gdyni, gdzie w sobotę, 17 sierpnia, był podejmowany przez tamtejszą Arkę. Mecz drużyn, których kibice nie ukrywają więzów przyjaźni zakończył się bezbramkowym remisem.

Lech od początku spotkania miał optyczną przewagę, ale jego zawodnikom brakowało skuteczności. W 9. minucie z dalszej odległości uderzył  Pedro  Tiba, ale piłka trafiła tylko w słupek. Trzynaście minut później szybki kontratak Lecha środkiem boiska ponownie silnym strzałem zakończył Pedro Tiba. Tym razem było to uderzenie w światło bramki, ale obronione przez Pavelsa Steinborsa. Piłkę przechwycił jeszcze zamykający akcję z lewej strony Darko Jevtić posyłając ją jednak nad poprzeczką. W 29. minucie kolejny kontratak przeprowadził prawym skrzydłem Kamil Jóźwiak dośrodkowując w pole karne do Macieja Makuszewskiego, ale ten z piątego metra posłał piłkę głową obok  prawego słupka bramki gospodarzy i do przerwy był remis 0:0. Po zmianie stron lechici nadal przeważali. W 55. minucie ni to strzał ni dośrodkowanie Darko Jevticia zdołał wybić  Pavels Steinbors. Siedemnaście minut później jedna z nielicznych akcji gospodarzy mogła przynieść im szansę na gola.  Mickey van der Hart odbił strzał Adama Deji, a do piłki dopadł Fabian Serrarens, który upadł po starciu z Robertem Gumnym. Sędzia początkowo podyktował rzut karny, ale po analizie zapisu wideo odwołał swoją wcześniejszą decyzję. W 81. minucie Lech miał kolejną szansę na zdobycie bramki, ale piłka po  strzale Darko Jevticia  trafiła tylko w słupek. Z kolei już w doliczonym czasie gry Paweł Tomczyk trafił w poprzeczkę i ostatecznie Lech zremisował w Gdyni z Arką  0:0.

Arka Gdynia - Lech Poznań 0:0

Arka -  Pavels Steinbors, Michael Olczyk, Adam Danch, Christian Maghoma, Frederik Helstrup, Mateusz Młyński (62. Kamil Antonik), Adam Deja, Marcin Budziński, Michał Nalepa, Maciej Jankowski (90. Adam Marciniak), Fabian Serrarens (90+5. Dawit Szirtładze).

Lech - Mickey van der Hart, Robert Gumny, Dorde Crnomarkovic, Lubomir Satka, Wołodymyr Kostewycz, Maciej Makuszewski (64. Tymoteusz Puchacz), Karlo Muhar (88. Timur Żamaletdinow), Pedro Tiba, Darko Jevtic, Kamil Jóźwiak, Christian Gytkjaer (77. Paweł Tomczyk)