Biało-Czerwoni nie spuszczają z tonu

2018-08-29

Środa, 29 sierpnia, była drugim dniem rozgrywanego na Stadionie im. Alfonsa Flinika w Gnieźnie międzynarodowego turnieju Hockey Series Open, który jest pierwszym etapem kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich Tokyo 2020.

Reprezentacja Polski po wtorkowym wysokim zwycięstwie nad drużyną narodową Cypru 17:0 równie dobrze zaprezentowała się w starciu z Litwą. Po krótkim okresie wyrównanej gry podopieczni  trenera Karola Śnieżka zdominowali rywalizację spychając przeciwników do defensywy. Do przerwy Biało-Czerwoni prowadzili 5:0. Po zmianie stron nadal utrzymywała się dominacja Polaków, którzy zdobyli kolejnych sześć bramek i zwyciężyli ostatecznie 11:0. Cztery razy na listę strzelców wpisał się Dominik Kotulski, po dwie bramki zdobyli - Maciej Janiszewski i Paweł Bratkowski, a po jednej - Patryk Pawlak, Jacek Kurowski i Adrian Krokosz. Litwini w przedostatniej minucie mieli jedyną okazję do zdobycia honorowego gola, ale polscy defensorzy zdołali zatrzymać ich kontratak.

W innych meczach rozegranych w środę Ukraina zremisowała z Włochami 1:1, a Cypr przegrał z Czechami 0:10.

W czwartek Polacy zagrają z Czechami - początek tego meczu o g. 19.