Biegacze UKS Gniezno Biega startowali w Czerniejewie!

2016-05-26

W sobotę 21 maja, w ramach obchodów Dni Czerniejewa, biegacze mieli możliwość sprawdzenia swojej formy w rywalizacji na VII Biegu Czerniejewskim.

Trasa do pokonania to 4 pętle po czerniejewskim osiedlu. Zawodnicy do pokonania mieli także niesprzyjające biegaczom warunki atmosferyczne w postaci dużego przeszkadzającego wiatru i mocno prażącego słońca. Na starcie stanęło prawie 250 osób. W tym gronie klub UKS Gniezno Biega reprezentowali: Patryk Łukaszewski, Sławomir Menz i Mateusz Wieruszewski. Najlepszy nasz klubowicz- Patryk – zajął 3-cie miejsce z wynikiem 31m07s. Bardzo dobrze zaprezentowali się także Sławomir Menz i Mateusz Wieruszewski. Ten pierwszy ukończył bieg w czasie 37m 35s co pozwoliło zająć 18-te miejsce w kategorii open, natomiast drugi z reprezentantów UKS Gniezno Biega przekroczył linię mety na 28. miejscu  uzyskując czas 39m56s.

Po biegu Sławek Menz powiedział nam: ” Jestem bardzo zadowolony ze swojego wyniku. Biorąc pod uwagę dzisiejszą pogodę, to że biegnąc pętle było trzeba sporo osób wymijać, nie tylko tych nieco wolniejszych biegaczy ale też uczestników rywalizacji w nordic walking oraz fakt, że od września ubiegłego roku nie startowałem w żadnych zawodach, dzisiejszy wynik jest dla mnie bardzo budujący i dobrze rokujący na dalszą część tegorocznego sezonu. Dodatkowo jestem bardzo dumny jako tata, z startu Tosi w biegu dla dzieci. ”

Przed biegiem głównym odbyły się Biegi Dzieci i Młodzieży. W biegu dla przedszkolaków, w grupie dziewczynek rocznik 2010 i młodsi, wystartowała  najmłodsza 3,5-letnia klubowiczka z UKS Gniezno Biega -Antonina Menz. Te najmłodsze sportsmenki miały do przebiegnięcia dystans 100 metrów. Tosia na 39 dziewczynek uplasowała się na 26-tym miejscu z czasem 35sek10set.