Biegali po trasie S5

2016-11-21

W niedziele przedpołudnie 20 listopada odbył się bieg trasą S5. Na starcie 10-kilometrowego dystansu stanęło blisko 550 uczestników z całej Polski. Bieg, który odbył się był pierwszym, a zarazem ostatni na nieotwartej jeszcze trasie niedaleko powstającego węzła Mieleszyn. Po otwarciu nowej trasy w przyszłym roku, bieganie po niej będzie raczej niemożliwe.

Bieg został zorganizowany z  inicjatywy inwestora trasy, przy współudziale sponsorów. W biegu czynny udział wziął również prezydent Gniezna - Tomasz Budasz a sam bieg był przygotowany bardzo profesjonalnie

Wśród mężczyzn pierwszy na linii mety dystansu 10 kilometrów zameldował się  Michał Oliwa ze Szczecina (33,44). To zawodnik, która ma już spore osiągnięcia w bieganiu między innymi był triatlonistą, a obecnie jest mistrzem świata w aquatlonie wywalczonym w Meksyku. Drugi na linii mety zameldował się  był Maciej Łucyk z Poznania, a trzeci był Mikołaj Dutkowski z Raszkowa.

Wśród kobiet triumfowała Agnieszka Golak z Wyrzeki koło Śremu (39:02). Druga wśród pań była Anna Dworzyńska z Koziegłów, a trzecia Małgorzata Kacprowska. Najlepszy z gnieźnianin Eryk Szuba z GTT Maciejka Diament zajął miejsce siódme. Jak powiedzieli wszyscy uczestnicy biegu, trasa była bardzo dobrze przygotowana jednak najbardziej przeszkadzał uczestnikom biegu wiejący wiatr. Uczestnicy rywalizacji w niedzielnym biegu za ukończenie jego otrzymali okolicznościowe medale.