Bitwa, horror i krok od zawału...

2013-11-06

Tak można bardzo krótko podsumować to fascynujące koszykarskie spotkanie, do jakiego doszło 6 listopada w hali Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mieszczącej się przy ulicy Jolenty 5, w ramach rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Młodziczek Starszych. W meczu na szczycie Start SGB TS Basket Gniezno podejmowało INEA AZS Poznań I.

Takiego pojedynku w wykonaniu gnieźnieńskich basketek dawno a mówiąc szczerze to jeszcze nie oglądaliśmy. Od dwóch lat przyzwyczajeni zostaliśmy do szybkich i łatwych pojedynków oscylujących z wynikiem w okolicach setki a tu przyszło podziwiać „morderczą” walkę już od pierwszych minut spotkania, w których po rzutach osobistych dla ekipy gości, dzisiejsze spotkanie straconymi koszami rozpoczęliśmy kibicować to sportowe widowisko.

Ostra i dobra walka na parkiecie trwała przez dwie połowy, które trzymały w napięciu przybyłych kibiców jak i samych trenerów obydwu drużyn.

Podsumowując połowę spotkania to pierwszą kwartę przegrywamy minimalnie jednym punktem 18:19 a drugą kończymy remisem 29:29.

Druga część zmagań a zarazem trzecia kwarta to równie ciekawa gra zawodniczek z obydwu zespołów z tym iż gnieźnianki, zaczynają dominować na boisku, powoli choć minimalnie przewagę swoją zwiększając. Ta cześć gry kończy się pierwszym zwycięstwem dla gnieźnianek a na tablicy widnieje wynik 42:35.

Czwarta kwarta to pełna kontrola na parkiecie przez nasze zawodniczki choć nie uniknęły zrobionej sporej ilości błędów w obronie jak i pod własnym koszem. Wynik tego pojedynku mógłby być o co najmniej dwadzieścia punktów większy jakby gnieźnianki tak sporej ilości rzutów do kosza przeciwniczek zwyczajnie nie zmarnowały.

Spotkanie zakończone zasłużonym zwycięstwem 61:52, które daje nam pierwsze miejsce w tabeli.

Start SGB TS Basket MOS Gniezno - INEA AZS Poznań 61:52 ( 18:19, 11:10, 13:6, 19:17)

Punkty TS Basket: Liliana Banaszak 15, Aleksandra Skubiszyńska 14, Aleksandra Piasecka 12, Marta Kęsik 8, Marta Kubasik 4, Natalia Janiuk 3, Karolina Draheim 2, Monika Pilarska 2, Aleksandra Grzechowiak 1, Katarzyna Matysiak 0, Oliwia Prusak 0, Kinga Twardowska 0.

Trener: Marek Szczepanowski

Punkty dla AZS Poznań: Aleksandra Zięmborska 15, Julia Dąbrowska 8, Marta Janicka 7, Zofia Marek 7, Wiktoria Lepczyńska 4, Joanna Szymańska 4, Aleksandra Maciejewska 4, Barbara Paszek 2, Julia Nawrocka 1, Weronika Górczak 0, Wiktoria Kozłowska 0, Joanna Wilczyńska 0.

Trener: Danuta Łabędzka

Sędziowali: Paweł Podolski (Luboń) i Katarzyna Tomczak (Rogoźno)

Następny mecz Start SGB TS Basket rozegra w niedzielę, 17. listopada o godzinie 10:00. Będzie to mecz wyjazdowy z zespołem UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. Najbliższy mecz w Gnieźnie rozegrany zostanie 23. listopada o godz. 12:00. Podejmować w tym dniu będziemy drużynę UKKS Iskry Osieczna.

Pozycja   Zespół Rozegrane Punkty KZ:KS Ostatnie 5 meczy
1 Bez zmian (1) Start SGB TS Basket Gniezno 4 8 292:143 ZwycięstwaZwycięstwaZwycięstwaZwycięstwa
2 Bez zmian (2) UKKS Iskry Osieczna 4 7 244:214 ZwycięstwaZwycięstwaZwycięstwaPorażki
3 Bez zmian (3) UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. 3 6 220:98 ZwycięstwaZwycięstwaZwycięstwa
4 Bez zmian (4) MKS Tęcza Leszno 4 6 291:171 PorażkiZwycięstwaPorażkiZwycięstwa
5 Bez zmian (5) Inea I AZS Poznań 3 5 253:129 ZwycięstwaPorażkiZwycięstwa
6 Bez zmian (6) Inea II AZS Poznań 4 5 212:317 PorażkiPorażkiZwycięstwaPorażki
7 Bez zmian (7) MKS MOS Konin 4 5 202:346 PorażkiPorażkiZwycięstwaPorażki
8 Bez zmian (8) Start SGB Delfin Kłecko 3 4 120:184 ZwycięstwaPorażkiPorażki
9 Bez zmian (9) MUKS Poznań 3 4 141:228 PorażkiPorażkiZwycięstwa
10 Bez zmian (10) MUKS Szok Bojanowo 4 4 159:304 PorażkiPorażkiPorażkiPorażki