Bklasowcy bez straty punktów!

2016-06-06

Drużyny z powiatu gnieźnieńskiego Fara Pelikan Żydowo oraz Wełnianka Kiszkowo, występujący w rozgrywkach poznańskiej B klasy grupy 1. niedzielę 5 czerwca zaliczą do bardzo udanych. Oba nasze zespoły w zakończonej XX kolejce ligowej zdobyły komplet punktów wygrywając swoje mecze.

Fara Pelikan Żydowo wygrywa w Zalasewie!

Jako pierwsi w niedzielne przedpołudnie 5 czerwca komplet punktów na swoim koncie zapisali piłkarze Fary Pelikan Żydowo. Podopieczni Bogdana Kozłowskiego, w meczu wyjazdowym pokonali w Zalasewie tamtejszy zespół Anteresu w stosunku 4:1. Wynik końcowy meczu pomiędzy obiema drużynami został ustalony w drugich czterdziestu pięciu minutach meczu gdyż pierwsza połowa zakończyła się  prowadzeniem gospodarzy 1:0 po bramce zdobytej w 30 minucie. Żydowianie po przegranej pierwszej połowie jedną bramką i reprymendzie w szatni przez swojego szkoleniowca do remisu 1:1 doprowadzili w 60 minucie. Po indywidualnej akcji Bartosza Kaczmarka, który tego dnia był najjaśniejszym punktem w swojej drużynie gola po jego zagraniu zdobył Dawid Małecki, pokonując bramkarza gospodarzy strzałem z 5. metra. Ten sam zawodnik swój zespół na prowadzenie 2:1 wyprowadził po akcji całej drużyny w 63 minucie tym razem pokonując golkipera Zalasewa po uderzeniu piłki z 9. metra. W 70 minucie było już 3:1 dla żydowian po kolejnej zdobytej bramce. Indywidualną akcję przeprowadził Michał Kasprzyk, dogrywając w ostatniej jej fazie piłkę do  Łukasza Hoffmana, który  dokończył dzieła umieszczając piłkę w bramce gospodarzy strzałem z 5. metra. Wynik końcowy meczu na 4:1 dla Fary Pelikan Żydowo, został ustalony w 80 minucie. Gola tym razem na swoim koncie zapisał Dawid Sowiński, którzy pewnie wykorzystał podyktowany rzut karny na faulowanym w polu karnym gospodarzy Bartoszu Wejerowskim.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Alan Piechowiak Dawid Sowiński, Sławomir Stefaniak, Krystian Mełecki, Bartosz Wejerowski, Michał Kasprzak, Bartosz Kaczmarek, Dawid Małecki, Łukasz Łucki (30’ Łukasz Hoffmann), Dawid Różewski, Hubert Kujawa.

Przedostanie swoje spotkanie w rundzie wiosennej zespół Fary Pelikan Żydowo, rozegra na wyjeździe w niedzielę 12 czerwca kiedy to o godzinie 13.00 podejmowany będzie przez zespół KS Gminy Brodnica Manieczki.

Wełnianka Kiszkowo odprawia z kwitkiem do domu Poznań FC!

Podobnie jak zespół Fary Pelikan Żydowo, również gorycz porażki w niedzielę 5 czerwca nie zaznali piłkarze Wełnianki Kiszkowo. Po ostatniej przegranej z liderem tabeli Kłosem II Zaniemyśl, podopieczni Piotra Wojnowskiego w pełni zrehabilitowali się przed własną publicznością za tą wpadkę odprawiając z kwitkiem do domu zespół Poznania FC pokonując go jak przystało na wicelidera w stosunku 4:2. Kiszkowianie prowadzenie w meczu 1:0 objęli już w 15 minucie. Precyzyjnym strzałem z 22 metra popisał się w drużynie gospodarzy Maciej Lisecki, po którego uderzeniu piłka wpadła do bramki poznaniaków po długim słupku. Po dwóch kwadransach gry padła druga bramka dla Wełnianki Kiszkowo. W 35 minucie prowadzenie swojej drużyny na 2:0 podwyższył Mateusz Krawczyk, lokując piłkę w samym okienku bramki gości po uderzeniu jej z 23. metra. I kiedy wydawało się że takim wynikiem zakończy się pierwsza połowa spotkania, poznaniacy w 37 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem z Kiszkowa – Przemysławem Babrakowskim zdobyli gola kontaktowego zmniejszającego prowadzenie Wełnianki do 2:1. Kolejne bramki w niedzielnym meczu zostały zdobyte już w drugiej części spotkania, które rozpoczęło się nie pomyśli kiszkowian. W 50 minucie goście zdobyli drugiego gola doprowadzając tym samym do stanu 2:2. W 65 minucie jednak gospodarze objęli ponowne prowadzenie 3:2. Szymon Burgiel zagrał piłkę w polu karnym gości do Dawida Jeżewskiego, który strzałem z 11 metra skierował ją do bramki poznaniaków. Wynik końcowy niedzielnego meczu na 4:1 dla Wełnianki Kiszkowo, został ustalony w 75 minucie. Piłkę w pole karne gości wrzucił Mateusz Krawczyk a futbolówkę do pustej bramki z 5. metra celnym uderzeniem skierował ponownie w drużynie z Kiszkowa – Dawid Jeżewski.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Przemysław Babrakowski, Marek Raith (46’ Szymon Burgiel), Bartłomiej Szmtdke, Błażej Robakowski, Maciej Lisecki (80’ Dominik Kopeć), Karol Stein, Łukasz Kołodziejski, Mateusz Krawczyk, Dawid Jeżewski (85’ Grzegorz Wysiecki), Sławomir Kasprzak, Kamil Kupidura (65’ Piotr Borowicz)

Przedostanie spotkanie tej wiosny zespół Wełnianki Kiszkowo, rozegra w najbliższą niedzielę 12 czerwca kiedy to o godzinie 15.00 na wyjeździe będzie podejmowany przez ekipę GKS Gułtowy.

Wyniki 20 kolejki - 4-5 czerwca

Pauza: Kłos II Zaniemyśl.

Antares Zalasewo          1-4    Fara Pelikan Żydowo

Meblorz Swarzędz         3-1    KSGB Manieczki

Wełnianka Kiszkowo      4-2    Poznań FC

KS Szczytniki                9-3    GKS Gułtowy

Avia II Kamionki             2-3    Warta II Śrem