Błękitni Owińska nie dały rady FAS KS Fałkowo

2020-10-25

Na jedenasty mecz z rundy jesiennej trwającego sezonu 2020/2021 w rozgrywkach wielkopolskiej klasy A PROTON grupy 3, zespół FAS KS Fałkowo udał się w niedzielę 25 października do Owińsk gdzie był podejmowany przez zespół miejscowych Błękitnych

Pierwotnie spotkanie miało odbyć się w Fałkowie, lecz jak informowaliśmy wcześniej z powodu zamknięcia  obiektów sportowych od niedzieli 25 października na terenie Gminy Łubowo do odwołania przez Urząd Gminy Łubowo. Kierownictwo FAS KS Fałkowo szybko dogadało się z przedstawicielami Błękitnych Owińsk. I mecz został rozegrany w Owińskach gdzie Błękitni występowali w roli gospodarza. FAS KS Fałkowo, do niedzielnego spotkania przystąpił w lekko okrojonym składzie bo z różnych powodów nie mogło w nim wziąć udział kilku czołowych graczy tej drużyny. Braki kadrowe wicelidera tabeli przed tym spotkaniem nie przeszkodziły w odniesieniu kolejnego zwycięstwa z bardzo wymagającym przeciwnikiem. FAS KS Fałkowo wygrał tą potyczkę piłkarską w stosunku 2:1.

Spotkanie niedzielne pomiędzy Błękitnymi Owińska a FAS KS Fałkowo dla podopiecznych grającego trenera fałkowian Oskara Włodarczyka rozpoczęło się dosyć niekorzystnie od straty bramki. W 13 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie 1:0 po bramce zdobytej przez Artura Bredowy. W 22 minucie w meczu był remis. Bramkę na 1:1 dla fałkowian przy asyście Huberta Rogowskiego, zapisał na swoim koncie nie kto inny jak najlepszy snajper drużyny z Fałkowa w trwającej rundzie jesiennej mowa tutaj o Maurycym Szumiński. Mimo że do końca pierwszej połowy oba zespoły stworzyły sobie jeszcze sytuacje strzeleckie do zdobycia kolejnych bramek. Wynik jednak nie uległ zmianie i oba zespoły schodziły na przerwę remisując z sobą 1:1. FAS KS Fałkowo, dziewiąty komplet punktów przy dwóch porażkach zapisał dopiero w drugiej połowie niedzielnego meczu. Podopieczni Oskara Włodarczyka, na drugą połowę po motywującej rozmowie w szatni w przerwie meczu z swoim szkoleniowcem wyszli zmotywowani zakończeniem meczu zwycięstwem. I tak  uczynili aplikując swojemu rywalowi gole w końcówce meczu nie tracąc już żadnego. Komplet 3 punktów fałkowianom zapewnił Patryk Cegielski w 75 minucie, kiedy to pewnie wykorzystał podyktowany rzut karny po wcześniejszym faulu na Mikołaju Kidawie. Fałkowianie przysłowiową kropkę nad ,,i” mogli jeszcze postawić w 85 minucie lecz sytuacje sam na sam z golkiperem Błękitnych Owińska nie wykorzystał Maurycy Szumiński. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 2:1 dla FAS KS Fałkowo.

Następny mecz FAS KS Fałkowo, rozegra w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego w weekend 7-8 listopada. Przeciwnikiem fałkowian będzie w meczu wyjazdowym zespół WKS Owieczki. Gdzie jednak do tego pojedynku piłkarskiego dojdzie na dzień dzisiejszy nie wiadomo.

Skład FAS KS Fałkowo: Daniel Wlaszczyk, Filip Sadowczyk, Mikołaj Kidawa, Kamil Balicki (82' Adrian Fiebig), Patryk Cegielski, Łukasz Częstochowski, Jonasz Dudek, Adrian Pokój, Hubert Rogowski, Maurycy Szumiński, Oskar Włodarczyk