Błyskawica Niechanowo brązowym medalistą Mistrzostw Polski w Unihokeju

2021-04-27

W dniach 24 i 25 kwietnia rozegrano Finał Mistrzostw Polski w Unihokeju zorganizowany przez Polski Związek Unihokeja w Łochowie.

W finale wystartowały cztery najlepsze drużyny rundy zasadniczej według kolejności w tabeli:
1) SKS Olimpia Łochów (województwo mazowieckie)
2) UKS Bankówka Zielonka (województwo mazowieckie)
3) UKS Błyskawica Niechanowo (województwo wielkopolskie)
4) 1LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski (województwo lubuskie)

Sposób rozegrania turnieju finałowego był następujący: drużyny, które zajęły cztery najlepsze miejsca w rundzie zasadniczej rozegrały mecze według schematu 1-4, 2-3 następnie zwycięzcy awansowali do meczu finałowego a przegrani walczyli o III miejsce.

Pierwszy mecz UKS Błyskawica Niechanowo stoczył z UKS Bankówka Zielonka, jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. Mecz rozpoczęliśmy  bardzo dobrze wygrywając pierwszą tercję dwoma bramkami. Niestety w drugiej tercji złapaliśmy trzy banalne kary, które przeciwnik wykorzystał. W nasze szeregi wkradła się nerwowa atmosfera ale drużyna walczyła dalej. W trzeciej odsłonie meczu po pięknej bramce Jakuba Kozłowskiego a po 7 sekundach Miłosz Chmiel ponownie umieszcza piłkę w "okienku" bramki przeciwnika, nasza  drużyna się odbudowała. Naciskaliśmy przeciwnika bardzo mocno, w drużynie przeciwnej zapanował chaos. Niestety brak czasu i błędne decyzje sędziów nie pozwoliły nam dogonić przeciwnika. Mecz zakończył się wynikiem 9:8 dla drużyny z Zielonki. Najlepszym zawodnikiem meczu w naszej drużynie został Klaudiusz Gadziński zdobywca 3 bramek.

Mecz o III miejsce to bezbarwne spotkanie. Po dwóch zwycięstwach z ekipą z Gorzowa w marcu (16:4 i 8:6) nasi zawodnicy spokojnie i pewnie podeszli do meczu. Mimo ogromnego wysiłku drużyny z Gorzowa i walki do samego końca pewnie zdobywamy brązowy medal Mistrzostw Polski kończąc mecz wynikiem 4:0 dla Błyskawicy Niechanowo. Najlepszym zawodnikiem meczu w naszej drużynie został Szymon Matczak.

Puchary i nagrody indywidualne wręczali Wicemarszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Pani Maria Koc, Prezes Polskiego Związku Unihokeja Pan Janusz Sternicki oraz Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, którzy swoją obecnością uświetnili ceremonię zakończenia zawodów. Ze względu na stan epidemii w Polsce i zachowanie dystansu społecznego medale bezpośrednio swoim zawodnikom wręczali kapitanowie drużyn. Wśród najlepszych zawodników całego turnieju wyróżniony został Łukasz Krawczyk nasz doskonały bramkarz, członek Kadry Narodowej Mężczyzn U-19 w Unihokeju.

Bardzo cieszymy się ze zdobycia brązowego medalu Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej bo to jedna z trudniejszych kategorii wiekowych, która równoważy siłę oraz emocje i jest doskonałym przygotowaniem do kontynuacji kariery w drużynie seniorskiej. Medal ten i doskonałą dyspozycja chłopaków jest efektem wieloletniej pracy, treningów i przygotowaniem do wszystkich zawodów.

Tomasz Wojciechowski + foto - Szersza relacja fotograficzna z tych zawodów TUTAJ 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,blyskawica-niechanowo-brazowym-medalista-mistrzostw-polski-w-unihokeju.html