Bogaty i udany weekend tenisistów Stelli Niechan Gniezno

2016-01-10

Początek roku, a tenisiści stołowi nie zwalniają tempa w rozgrywkach. W sobotę 9 stycznia swoje mecze rozgrywały dziewczyny w 1 lidze i i chłopcy w 2 lidze.

W Nadarzynie w rewanżowym meczu 1 ligi stellistki niestety minimalnie uległy 4:6. Mecz rozpoczął się nie dobrze. Swoje pierwsze pojedynki przegrała Monika Jecek z Wiktorią Ziemkiewicz i Agata Klabińska z Pauliną Krzysiek. Jednak w następnych grach Paulina Nowacka zrewanżowała się Aleksandrze Nawrockiej i wygrała 3:1, a Magda Wysocka mimo, że przegrywała z Anną Wereszczaka już 2:1 w setach i 8:5 w czwartym secie. Po tzw. czasie Magda zdobyła kolejne 6 punktów i w piątym secie kontrolowała przebieg gry. W grach deblowych obie drużyny podzieliły się punktami. Nasza para: Monika Jacek-Agata Klabińska wygrała z Ziemkiewicz wygrała z Wereszczaką-Ziemkiewicz, a Paulina Nowacka i Magda Wysocka uległy Krzysiek-Nawrocka. W tym momencie był remis 3:3. Do kolejnych podeszły: Paulina Nowacka z kadrowiczką Pauliną Krzysiek. Pomimo dobrej gry stelistka nie dała rady. Na drugim stole Magda Wysocka była bliska zwycięstwa z Wiktorią Ziemkiewicz. Po wyrównanym pojedynku w piątym secie uległa 11:9. Szkoda tym bardziej, że w końcówce skutecznie odrabiała straty, jednak w ostatniej piłce Magda się pomyliła. Potem pewnie 3:0 wygrała Monika Jacek z Wereszczaką. W ostatnim meczu nasza najmłodsza- Agata Klabińska również po wyrównanym meczu uległa 1:3 z Nawrocką. Szkoda, bo remis był w zasięgu. Po dziesięciu kolejkach drużyna Stelli Niechan Gniezno zajmuje 6 miejsce. Kolejny mecz stelistki czeka za dwa tygodnie w Międzyzdrojach.

Świetnie spisali steliści w  meczach drugiej ligi. W meczu przedpołudniowym pokonali wyżej notowaną drużynę Polonii Śmigiel 8:2, choć wynik nie odzwierciedla bardzo wyrównanych pojedynków. Na pierwszym stole Jakub Różak pokonał 3:2 Wojciecha Chwastyniaka i 3:1 Denisa Bolewicza, a Filip Kujawa 3:2 wygrał z Bolewiczem i 3:2 z Chwastyniakiem. Na drugim stole Dawid Balcerzak wygrał z Andrzejem Juszczakiem 3:1, a Marcin Chudy wygrał Tadeuszem Kozłowskim 3:2. Również oba deble wygrały nasze pary: Różak-Balcerzak i Kujawa-Chudy. Jedynie po jednej grze przegrał Marcin Chudy i Dawid Balcerzak.

W meczu popołudniowym nasz zespół wygrał z drużyną Wamet Dąbcze 7:3. Znowu świetnie zagrał Jakub Różak najskuteczniejszy zawodnik całej ligi zdobywając komplet punktów. Również dwa punkty zdobył Dawid Balcerzak i po jednym Filip Kujawa i obie pary deblowe.
Zawiódł natomiast Marcin Chudy nie wygrywając żadnej gry na drugim, słabszym stole. Aktualnie po dziewięciu meczach nasz najmłodszy zespół w lidze zajmuje piąte miejsce z dorobkiem dziewięciu punktów. Kolejny mecz stelliści rozegrają w Trzemesznie 6 lutego.

W niedzielę 10 stycznia  natomiast w Poznaniu rozgrywany był wojewódzki turniej Grand Prix Seniorów. Startowało prawie siedemdziesięcioro zawodników. W konkurencji kobiet pewnie wygrała Paulina Nowacka pokonując w decydujących pojedynkach koleżankę klubową Monikę Jacek 3:0 w Joannę Drygas z Lubonia również 3:0. W meczu o drugie miejsce Monika Jacek w pierwszych dwóch setach miała kilka piłek setowych, jednak przeciwniczka naprawdę szczęśliwie wybroniła się. Bardzo dobrze zagrała Agata Klabińska po wcześniejszym krótkim spadku formy. Agata nieco zmienia technikę zagrań dostosowując do swoich warunków fizycznych.  W meczu ćwierćfinałowym z Joanną Drygas prowadziła 2:1 w setach i 10:8. Mimo porażki pozytywnie trzeba ocenić całą grę. Agata zajęła 5 miejsce w turnieju. Słabiej tym razem zagrała Magda Wysocka i Anita Chudy. Z kolei świetną formę potwierdzają chłopcy. Filip Kujawa zajął wysokie czwarte miejsce, a Jakub Różak był piąty. Był to najlepszy występ naszych juniorów w turnieju seniorskim w tym sezonie. Lepiej niż w sobotnich meczach ligowych zagrał Marcin Chudy zajmując dziewiąte miejsce. Paulina Nowacka uzyskała awans do finałów ogólnopolskich za tydzień w Łomży.