Bokserzy Stelli w pełni sezonu

2014-03-14

W dniach 10-15 marca w hali sportowej Arena-Kalisz w Kaliszu rozgrywane są 85. mistrzostwa Polski seniorów w boksie. Stellę Gniezno reprezentował w tej imprezie Patryk Jackowiak. Gnieźnianin już w eliminacjach trafił jednak na bardziej doświadczonego Mateusza Matyję z Orła Oleśnica i niestety już po pierwszej walce musiał pożegnać się z rywalizacją w gronie najlepszych w kraju zawodników.

Aż cztery zwycięstwa odnieśli natomiast reprezentanci Stelli podczas XVII Turnieju im. Włodzimierza Pawlaka, który w miniony weekend odbył się w Lesznie. Z pięcioosobowej grupy podopiecznych Karoliny Koszeli i Damiana Wiśniewskiego przegrał tylko Kamil Gała, który w pojedynku seniorów w wadze 75 kg został pokonany przez Piotra Woźniaka (Sporty Walki Gostyń). Zwycięstwa odnieśli natomiast: kadet Eryk Szmańda pokonując w wadze 44,5 kg  Jakuba Grzelaka  (Głowa Boxing Team Wałcz),  kadetka Weronika Żurawska  wygrywając w wadze 54 kg z Natalią Antczak (BKS Skorpion Szczecin), kadet Mateusz Misiak zwyciężając jednogłośnie w wadze +81 kg z Szymonem Stankiewiczem (Energetyka Lubiń) i seniorka Marlena Gawrońska pokonując  w wadze +81 kg Paulinę Laskowską (Obra Zbąszyń).

 

Marlena Gawrońska i Karolina Koszela przygotowują się obecnie do Mistrzostw Polski seniorek, które w dniach 20-23 marca odbędą się w Grudziądzu.

 

 

Radosław Kossakowski/foto archiwum


 

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,bokserzy-stelli-w-pelni-sezonu.html