Bracia Boguccy bez wielkich sukcesów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Suwałkach

2022-05-10

W dniach 02-08 maja w Suwałkach odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która dla kategorii wiekowej kadet stanowi Mistrzostwa Polski.

Zawody rozpoczęły się rywalizacją w stylu klasycznym, a zakończyły stylem wolnym. W imprezie prawo startu mieli zawodnicy, którzy wywalczyli wcześniej kwalifikacje podczas Pucharów Polski. W stylu klasycznym kwalifikacje zdobyli sportowcy z 52 klubów, a w stylu wolnym z 64.

Z Pierwszej Stolicy Polski awans do tej najważniejszej imprezy w kraju, dla grupy wiekowej kadet, wywalczyli w obu stylach bracia  Alan i Eryk Boguccy. Pomimo to, że samo zdobycie kwalifikacji do tego turnieju jest już niezłym osiągnięciem, to występ w tej imprezie zawodników Husarza pozostawił wiele do życzenia. Alan Bogucki w kategorii wagowej do 65 kg zajął 18 miejsce w stylu klasycznym i 22 w stylu wolnym. Jego brat Eryk w kategorii do 71 kg uplasował się na 15 pozycji w obu stylach.

W kwalifikacji województw Wielkopolska wywalczyła 3 miejsce w stylu klasycznym i 4 w stylu wolnym.