Bracia Bogucy wywalczyli dwa brązowe medale we Włodawie

2021-12-08

Sportowcy z 53 klubów uczestniczyło w miniony weekend w Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach w stylu wolnym. Zawodnicy rywalizowali o tytuły mistrzowskie od piątku do niedzieli we Włodawie na granicy z Białorusią.

Zmagania młodych zapaśników zaszczycił swoją osobą Prezes Polskiego Związku Zapasów, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata, Europy i Igrzysk Olimpijskich – Pan Andrzej Supron. Pierwszą Stolicę Polski reprezentowało - niestety z uwagi na zaostrzenia pandemiczne - tylko dwóch członków gnieźnieńskiego Husarza.

Pomimo skromnego przedstawicielstwa Husarz Gniezno został drużynowo sklasyfikowany na 16 pozycji. Tak wysoka lokata była możliwa dzięki rewelacyjnym występom Eryka i Alana Boguckich. Obaj bracia wywalczyli brązowe medale – Alan w kategorii wagowej do 62 kg, a Eryk do 68 kg.

Zdobyte medale Alan i Eryk pragną zadedykować zmarłemu w tym roku swojemu dziadkowi Gabrysiowi.

Udział drużyny gnieźnieńskiej w zawodach był możliwy dzięki ogromnemu wsparciu Pana Zbigniewa Filipiaka z firmy AR-TOR, za co Zarząd Klubu Sportowego Husarz Gniezno pragnie gorąco podziękować.