Bramka na wagę zwycięstwa w końcówce meczu z Poznań FC

2020-11-15

Przedostatnie spotkanie mistrzowskie z rundy jesiennej sezonu 2020/2021 w wielkopolskiej klasie A PROTON grupie 3 rozegrali piłkarze drużyny Formatonu Piast Łubowo.

W niedzielę 15 listopada podopieczni Marcina Sporakowskiego, na boisku w Kiszkowie podejmowali zespół Poznania FC. Spotkanie po dośś wyrównanym przebiegu zakończyło się zwycięstwem Formatonu Piast Łubowo w stosunku 1:0.  Co do przebiegi meczu pomiędzy Formatonem Piast Łubowo a Poznaniem FC to cały mecz to gra w środku pola i dużo walki. Podczas spotkania sędzia zdążył pokazać kilka żółtych kartek. Niestety kolejna kontuzja dopadła zawodnika Formatonu Piast Łubowo. Tym razem padło na Jakuba Kierzka, który zaczął odczuwać ból w stawie skokowym po jednym z fauli i zszedł z boiska. Gol na wagę zwycięstwa łubowian 1:0 w całym został zdobyty  w ostatnich minutach meczu 75 minucie. Z bocznego sektora z rzutu wolnego uderzył Maciej Adamski, a piłka odbiła się od poprzeczki. Z główki piłkę na piąty metr przed bramką zgrał piłkę Igor Chojnacki, a akcje wślizgiem wykończył Adrian Wachoń.

Teraz zespół prowadzony przez Marcina Sporakowskiego, czeka ostatni mecz z rundy jesiennej sezonu 2020/2021. W sobotę 21 listopada drużyna Formatonu Piast Łubowo, uda się do Golęczewa gdzie o godzinie 14.00 podejmowana będzie przez zespół Gminnego Klubu Sportowego.