Bramka Piotra Janusza na wagę zwycięstwa KS-u Gniezno w meczu wyjazdowym w Kicinie

2014-05-31

Komplet trzech punktów w dziesiątej kolejce rundy rewanżowej trwającego jeszcze sezonu 20132/2014, poznańskiej klasy A grupy 1 zapisali piłkarze KS Gniezno. W sobotę 31 maja podopieczni Piotra Kubalewskiego udali się do Kicina, gdzie o kolejne punkty rywalizowali z miejscową drużyną LKS-u.

Spotkanie po dość wyrównanym przebiegu zakończyło się zwycięstwem drużyny KS Gniezno w stosunku 1:0. Zwycięstwo biało-czerwonych jest o tyle cenne iż zostało ono wywalczone w zaledwie 12-to osobowym składzie, który udał się na ligowe spotkanie do Kicina. Jedyna bramka w meczu przy licznych sytuacjach do zdobycia następnych goli przez piłkarzy KS Gniezno, została zdobyta w drugiej połowie sobotniego meczu gdyż pierwsze czterdzieści pięć minut zakończyło się wynikiem bezbramkowym. Gola na wagę trzech punktów w zespole KS Gniezno zdobył Piotr Janusz, pokonując golkipera z Kicina w 65 minucie strzałem z 25-go metra, po którym piłka wylądowała w samym okienku bramki z Kicina. W końcówce meczu podopieczni Piotra Kubalewskiego, mogli pokusić się o zdobycie jeszcze jednej bramki. Najpierw w 80 minucie Mikołaj Bereźnicki próbował umieścić piłkę w pustej bramce gospodarzy, lecz tą z linii bramkowej zdołał wybić jeden z obrońców z Kicina. Następnie w 85 minucie strzelec jedynego gola dla KS Gniezno - Piotr Janusz, zdecydował się na oddanie strzału z 20-go metra lecz tym razem golkiper gospodarzy był na posterunku broniąc zmierzającą futbolówkę do jego bramki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem drużyny KS Gniezno.

Skład KS Gniezno: Patryk Szafran, Szymon Zygaj, Bartosz Kapsa, Mikołaj Bereźnicki, Krzysztof Kubalewski, Patryk Błaszak, Piotr Janusz, Patryk Gardynik (80’ Kamil Dolata), Patryk Tomczak, Mateusz Staniszewski, Adam Niedzielski

Następne spotkanie mistrzowskie KS Gniezno rozegra 8 czerwca na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie, w którym to będzie podejmowało zespół Poznań FC.