Bramka zdobyta w końcówce meczu dała startowcom zwycięstwo nad Polonią w Środzie Wielkopolskiej

2014-06-16

Na mecz ostatniej kolejki rozgrywek I ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Startu 1954 Gniezno wyjechał w niedzielę, 15 czerwca, do Środy Wielkopolskiej, gdzie był podejmowany przez tamtejszą Polonię. Po porażce dzień wcześniej z Grunwaldem Poznań startowcy stracili pozycję wicelidera zmagań spadając na czwarte miejsce i w tej sytuacji ewentualny awans w tabeli byłby możliwy pod warunkiem wygrania meczu z Polonią i jednoczesnych porażkach Pomorzanina Toruń i (lub) AZS AWF Poznań. A, że bezpośredni rywale podopiecznych Jakuba Stranza grali również z outsiderami to na odwrócenie kolejności w pierwszej „czwórce” po ostatniej kolejce trudno było raczej liczyć.

Co ciekawe to startowcy mieli najtrudniejszą przeprawę jeśli chodzi o wygranie meczu w 18. kolejce spośród czołowych zespołów, chociaż nawet w przypadku porażki w Środzie i tak awansowaliby do turnieju finałowego Mistrzostw Polski.  Spotkanie z Polonią rozpoczęło się dla gnieźnian dobrze. W 9. minucie gola dającego prowadzenie strzelił Marcin Grotowski. Gospodarze walczyli jednak ambitnie i po kwadransie wyrównali dzięki trafieniu Jakuba Krysztofiuka. Do przerwy był remis 1:1. Na początku drugiej połowy meczu gospodarze objęli prowadzenie po strzale Tomasza Banaszaka. W 48. minucie wyrównał Robert Grotowski, ale cztery minuty później Jakub Krysztofiuk po raz drugi wpisał się na listę strzelców i było 3:2. Końcówka meczu należała już jednak do gości. W 67.  minucie wyrównującą bramkę zdobył Mariusz Gromadzki, a w ostatnich sekundach spotkania Marcin Grotowski wpisując się po raz drugi tego dnia na listę strzelców zapewnił startowcom wygraną ustalając wynik meczu na 3:4.

10.    KS Stella Gniezno                       18        3       42-112

Mimo zwycięstwa w Środzie Wielkopolskiej zespół Startu 1954 Gniezno zajął ostatecznie czwarte miejsce w tabeli i w meczu półfinałowym Mistrzostw Polski zmierzy się z broniącym tytułu Grunwaldem Poznań.  Turniej finałowy MP rozegrany zostanie w dniach 28-29 czerwca w Toruniu.