Brąz kolarek torowych, finał dla Koszewskiej, niewykorzystana szansa tenisistek

2019-06-29

Jedyny medal ósmego dnia Igrzysk Europejskich w Mińsku odebrały polskie kolarki. W wyścigu na dochodzenie decydującym o trzecim miejscu zwyciężyły z ekipą gospodarzy. Kilkadziesiąt minut później Katarzyna Pawłowska, Nikol Płosaj, Karolina Karasiewicz i Justyna Kaczkowska uhonorowane zostały brązowymi medalami. Kaczkowska kilkadziesiąt minut później walczyła jeszcze w finale scratcha zajmując ostatecznie 4. miejsce.

W półfinale turnieju bokserskiego pań w w kategorii do 69 kilogramów Karolina Koszewska pokonała  Grainne Walsh z Irlandii 3:6. W Pałacu Uruczie półfinałowe pojedynki przegrały Sandra Drabik. i Elżbieta Wójcik, które  ostatecznie otrzymają wywalczone już wcześniej  brązowe medale.

Swoje walki o brązowe medale przegrały natomiast polskie zapaśniczki.: Anna Łukasiak oraz Katarzyna Mądrowska.

Polskie tenisistki stołowe miały  wielką szansę na pokonanie w półfinale turnieju drużynowego faworyzowanych Niemek. W ostatnim secie piątego pojedynku Li Qian brakowały trzy punkty do zwycięstwa z Niną Mittelham  przy prowadzeniu 9:6. Niemka odrobiła jednak straty i zwyciężyła. W tej sytuacji Polki zagrają o brąz z Węgierkami.

Złoto w lekkoatletycznej drużynówce wywalczyła reprezentacja Ukrainy pokonując Białoruś i Niemcy.