Brązowy Medal Pauliny Nowackiej w Mistrzostwach Polski !

2015-03-07

Bardzo miłą niespodziankę sprawiła tenisistka Stelli Niechan Gniezno, zdobywając brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Seniorów rozgrywanych w dniach 6-8 marca w Wałbrzychu.

Dwudziestoletnia reprezentantka Gniezna w turnieju deblowym, grając w parze z Adrianną Jończyk z Wrocławia najpierw pokonały parę: Marta Krajewska i Monika Żbikowska3:2, potem wygrały z Pauliną Krzysiek z Nadarzyna i Katarzyną Nowocin z Chełmna 3:1, a w decydującym meczu o medal pokonały zawodniczki AZS Wrocław: Marta Chrabąszcz i Katarzyna Osińska 3:1. Dopiero w pojedynku o finał nasza para uległa zawodniczkom wielokrotnego mistrza Polski KTS Tarnobrzeg: Kinga Stefańska i Roksana Załomska.

Ten sensacyjnie niespodziewany medal jest pierwszym w historii klubu medalem zdobytym w Mistrzostwach Polski w kategorii seniorów. Dotychczas w ostatnim okresie blisko sześćdziesiąt medali zdobywali zawodnicy sekcji tenisa stołowego podczas oficjalnych Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych: Juniorów, kadetów i młodzików, jednak ten zdobyty najważniejszej imprezie sportowej roku cieszy szczególnie, tym bardziej że zdobyty przez młoda zawodniczkę. Można powiedzieć, że jest to już pierwszy pozytywny akcent obchodów 100- lecia Klubu „Stella” Gniezno. Teraz czekamy na Młodzieżowe Polski w Ostródzie, podczas których Paulina min. w grze deblowej wystąpi w parze z Adrianną Jończyk. Tam  również liczymy  na medal w grze deblowej, a może też w singla.