Car Gwarant Start wygrywa trening punktowany

2018-05-25

W piątek 25 maja na torze przy Wrzesińskiej odbył się trening punktowany z Iveston PSŻ Poznań.

Pierwotnie planowany na godzinę 15 trening ze względu na niepewną aurę rozpoczął się nieco wcześniej, około godziny 14.30. W rywalizacji na torze zdecydowanie dominowali gospodarze, a nielicznie zgromadzeni kibice tylko w kilku wyścigach oglądali mijanki. Ostatecznie szkoleniowe zawody wygrywają czerwono-czarni 44:16. Ściganie przerwane zostało po dziesięciu wyścigach – nad stadionem przeszła ulewa.

Zespół Iveston PSŻ przystąpił do kontrolnego pojedynku w Gnieźnie bez awizowanego wcześniej Władimira Borodulina. Do Pierwszej Stolicy nie dotarł także Marcel Kajzer. Wobec tego zespół drugoligowca z Poznania nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z dobrze dysponowanymi na domowym obiekcie zawodnikami Car Gwarant Startu.

Sztab szkoleniowy czerwono-czarnych desygnował do boju niemalże identyczne zestawienie jak na niedzielny mecz ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk – zabrakło tylko Czecha Eduarda Krcmara, który w sobotę będzie rezerwowym podczas SGP Czech. Zastąpił go gościnnie Dawid Wawrzyniak. Klasą dla siebie był dzisiaj Jurica Pavlic, który zdecydowanie wygrywał swoje wyścigi dysponując bardzo szybkim, dobrze spasowanym z torem, motocyklem. Dwa razy jako pierwszy na linii mety meldował się także Adrian Gała.

Towarzyskie zawody z Iveston PSŻ Poznań przerwane zostały po dziesiątym wyścigu dnia. Wtedy to nad obiektem w Gnieźnie przeszła ulewa, która uniemożliwiła bezpieczną rywalizację na torze. Kierownictwo obu ekip zadecydowało o zakończeniu treningu przy wyniki 44:16 dla gospodarzy.