Celem niezmiennie jest wygrywanie

2020-12-04

Z trenerem drużyny koszykarzy Sklep Polski MKK Gniezno, Arkadiuszem Konowalskim na temat najbliższego meczu ligowego z Żakiem Koszalin, sytuacji kadrowej, ostatnich niepowodzeń w lidze, ciągłych postępów młodzieży oraz koszykarskich celów na 2021 rok rozmawia Łukasz Gądek.

W najbliższą sobotę koszykarzy drużyny Sklep Polski MKK Gniezno czeka trudny mecz z Żakiem Koszalin. Co można powiedzieć o tym zespole i co się zmieniło w tym klubie od ostatniego roku, kiedy to byli beniaminkiem?

-To bardzo dobry zespół, składający się z graczy doświadczonych. Liderami zespołu są Amerykanin z polskim paszportem Darell Harris, który ma za sobą lata koszykówki na wysokim poziomie oraz Marcin Zarzeczny, reprezentant Polski w koszykówce 3x3. Ważnymi ogniwami zespołu są także doświadczeni Konrad Koziorowicz, Paweł Lasota i nowy nabytek z tego sezonu Michał Warchowski.

Jak przedstawia się sytuacja kadrowa drużyny MKK po ostatnim meczu z Politechniką Gdańską? Czy wszyscy są zdrowi i czy zamierza Pan dokonać jakieś zmiany po ostatnich dwóch z rzędu przegranych meczach?

-Nie planujemy zmian kadrowych. Nasze porażki były spowodowane  błędami w końcówkach meczy. Mam nadzieję, że wyciągnęliśmy z nich wnioski.

Wracając do meczu z Politechniką Gdańską w którym prowadziliście przez większość meczu dużą różnicą, a mimo to mecz został przegrany. Co się stało z drużyną?

-Tylko w pierwszej kwarcie mieliśmy dobry rytm gry. W pozostałych częściach nasza gra siadła. Ostatnie dwie minuty zagraliśmy zbyt nerwowo, nie szanowaliśmy posiadania piłki i to się na nas zemściło.

Jak ocenia Pan postępy młodszych graczy w ostatnich meczach? Czy jest szansa, że w najbliższym czasie kolejne młode talenty dostaną szansę gry w drugiej lidze? Czy byłby Pan za tym, żeby w przyszłym sezonie przywrócić zespół trzecioligowy, żeby ogrywać graczy z mniejszą ilością minut na drugoligowych parkietach?

-W Klubie zdolnej młodzieży nie brakuje. Oczywiście, że chciałbym aby w klubie funkcjonował zespół trzecioligowy, jednakże związane jest to że sporymi kosztami i same chęci nie wystarczą do organizowania takiej drużyny.
Jaki cel stawia Pan przed drużyną w nadchodzącym 2021 roku? Kto wg Pana ma największe szanse na awans?

-Celem niezmiennie jest wygrywanie. Musimy nauczyć się wyciągać konstruktywne wnioski i wierzę, że będziemy ten cel realizować . W kwestii awansu to cóż, dopóki piłka w grze wszystko możliwe.