Cenna wygrana wyjazdowa Basketek z MUKS-em Poznań

2015-01-11

Bardzo miły prezent urodzinowy sprawiła sobie w sobotę 11 stycznia wraz z drużyną kapitan zespołu, Aleksandra Piasecka - w meczu wyjazdowym Basketki pokonały wysoko notowany MUKS Poznań.

Pierwsza kwarta była dość wyrównana i zakończyła się minimalną wygraną poznanianek 12:9. Jednak o wyniku spotkania zadecydowały głównie druga i trzecia kwarta, wygrane przez nasze zawodniczki 2:13 oraz 12:18. Momentami przewaga TS Basket wynosiła już 19 pkt, ale lekkie rozprężenie w końcówce czwartej kwarty pozwoliło drużynie  MUKSu na częściowe zniwelowanie strat. Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 44:54. Godne uwagi są kolejne celne rzuty za trzy w wykonaniu Aleksandry Piaseckiej (2x) i Moniki Pilarskiej – trafiony równo z syreną kończącą trzecią kwartę.

Wygrana z MUKSem umocniła naszą pozycję w górnej części tabeli. Cieszy też powrót do gry kontuzjowanych zawodniczek, co ma duże znaczenie przed kolejnym spotkaniem.

MUKS Poznań - TS Basket Gniezno 44:54 (12:9, 2:13, 12:18, 14:18).

Punkty dla TS Basket Gniezno: Liliana Banaszak 24, Aleksandra Piasecka 7, Monika Pilarska 7, Julia Mierzwiak 5, Aleksandra Grzechowiak 5, Aleksandra Skubiszyńska 2, Julia Andrzejewska 2, Marta Kubasik 1, Oliwia Prusak 0, Marta Kęsik 0, Karolina Draheim 0, Kinga Twardowska 0. Trenerzy: Marek Szczepanowski, Bartosz Piasecki.

Punkty dla MUKS Poznań: M. Kowalewska 13, W. Strzelczyk 12, J. Perła 6, P. Olejnik 5, A. Sendys 5, A. Jóźwiak 2, P. Gembiak 1, G. Adamczak 0, O. Czermak 0, M. Młynarczyk 0, Z. Płocharczyk 0, W. Kościelniak 0. Trener: Tomasz Semmler.

Sędziowali: A. Radecki, M. Wielechowski.

Już teraz zapraszamy na kolejny mecz ligowy, który rozegrany będzie w Gnieźnie już w najbliższą sobotę, 17. stycznia o godz. 12:00 w hali GOSiR przy ul. Jolenty w Gnieźnie. Przeciwnikiem będzie zespół AZS Poznań. Pojedynki z tym zespołem były zawsze pełne emocji i dramaturgii, na pewno więc będzie to niezwykłe sportowe widowisko.