Cenna wyjazdowa wygrana Zjednoczonych Trzemeszno!

2013-10-19

Już od 2 miesięcy zespół Zjednoczonych Trzemeszno nie zaznał goryczy porażki w nowym sezonie w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi grupy północnej. Ostatnio trzemesznianie ulegli Sokołowi Pniewy (1:2) a miało to miejsce 18 sierpnia. Tymczasem w sobotę 19 października ekipa Łukasza Kańczukowskiego odniosła bardzo cenną wyjazdową wygraną, pokonując w 12-tej kolejce ligowej zespół 1922 Lechii Kostrzyn 2:1. Tym samym drużyna z grodu Kilińskiego utrzymał 3 miejsce w ligowej tabeli.

Wracając jednak do samego przebiegu meczu w Kostrzynie. To do przerwy Zjednoczeni prowadzili 1:0. W 16 minucie trójkowa akcja Kamila Wysockiego, Krzysztofa Chojnackiego oraz Adama Koniecznego zakończyła się trafieniem tego ostatniego. Gospodarze wyrównali stan meczu 1:1 dopiero w 63 minucie po dobrym wykonaniu stałego fragmentu gry w postaci rzutu rożnego. Po błędzie golkipra Zjednoczonych Trzemeszno – Szymona Płoszyńskiego pokonał w ekipie z Kostrzyna – Damian Pietrzak. Trafienie na wagę kompletu trzech oczek dla ekipy z grodu Kilińskiego uzyskał w trzeciej minucie doliczonego czasu gry czyli 93 minucie ponownie Adam Konieczny, pokonując bramkarz z 16-tego metra po wcześniejszym dograniu piłki w pole karne gospodarzy od Grzegorza Mellera. Tym samym zespół Zjednoczonych Trzemeszno pokonał w Kostrzynie miejscową ekipę 1922 Lechii w stosunki 2:1. Była to już siódma wygrana trzemesznian w nowym sezonie, która umocniła zespół z grodu Kilińskiego na 3 miejscu w rozgrywkach czwartoligowych

Już w najbliższą sobotę 26 października zespół Zjednoczonych Trzemeszno rozegra kolejne swoje spotkanie mistrzowskie. Tym razem o godzinie 14.00 na własnym boisku w rakach drugich derbów Wielkopolskie w nowym sezonie będzie podejmować ekipę Huraganu Pobiedziska. Nim do tego meczu dojdzie  środę 23 października ekipę z Grodu Kilińskiego czeka rozgrywka pucharowa. Zjednoczeni w ramach 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego zagrają na własnym obiekcie z Mieszkiem-Carbon Gniezno. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15.30.

Skład Zjednoczonych  Trzemeszno: Szymon Płoszyński, Krzysztof Majchrzak, Mikołaj Humański, Łukasz Popielski, Michał Fajfer, Kamil Wysocki, Michał Wiśniewski, Grzegorz Meller, Adam Konieczny, Krzysztof Chojnacki, Paweł Maciejewski, Tomasz Bauza, Łukasz Kańczukowski, Marcin Nowak, Mateusz Filipczak, Damian Giza, Marcin Nowak.