Cenne wyjazdowe zwycięstwo Vitcovii Witkowo

2019-10-12

Czwarte zwycięstwo po wcześniejszych sześciu porażkach zapisali na swoim koncie w dziesiątej kolejce rundy jesiennej trwającego sezonu w rozgrywkach wielkopolskiej V ligi grupy 3 piłkarze Vitcovii Witkowo.

W sobotę 12 października zespół z Witkowa pod wodzą nowego trenera Dariusza Kamińskiego, który na tym stanowisku zastąpił wcześniej zwolnionego Stanisława Drozdę, a który debiut zaliczył tydzień wcześniej od falstartu przegrywając na własnym trenie z Odolanovią Odolanów  w stosunku 2:0.Witkowianie udali się do Turka gdzie byli podejmowani przez zespół MKS Tur 1921. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem piłkarzy z Witkowa w stosunku 4:0, przez co podopieczni Dariusza Kamińskiego w pełni zrehabilitowali się za wcześniejszą porażkę z ekipą z Odolanowa. Co do samego meczu to witkowianie, komplet trzech punktów oraz czwarte zwycięstwo w rundzie jesiennej zapewnili sobie po upływie pierwszych czterdziestu pięciu minut. Gości na prowadzenie 1:0 w 7 minucie wyprowadził Tomasz Kaźmierczak, Cztery minuty później zespół Vitcovii prowadził już 2:0 po golu zdobytym przez Kacpra Boczkowskiego. Trzeci gola dla gości padł w 29 minucie a jego autorem okazał się w ekipie z Witkowa – Oskar Wegnerski. Wynik pierwszej połowy został ustalony tuż prze jej końcem. Gola numer cztery dla przyjezdnych zdobył Oskar Pietrzak a było to w 44 minucie. Tym samym Vitcovia Witkowo, na przerwę schodziła prowadząc zdecydowanie 4:0. Po zmianie stron żadnej z drużyny nie udało się zdobyć choćby jednego gola i mecz zakończył się zwycięstwem Vitcovii Witkowo.

W najbliższą sobotę 19 października zespół Vitcovii Witkowo, rozegra swój kolejny mecz mistrzowski. Tym razem u siebie podopieczni Dariusza Kamińskiego o godzinie 15.00 podejmować będą ekipę GKS Sempolno.

Skład Vitcovi Witkowo: Bartosz Borys (60' Piotr Galant), Tomasz Kaźmierczak, Kacper Boczkowski (55' Mateusz Pietrowski), Adrian Kiełpiński, Patryk Bojarski (70' Bartłomiej Meleweski), Hubert Mielcarek, Daniel Nowaczyk, Oskar Pietrzak, Patryk Stachowiak (70' Patryk Dąbek), Oskar Wegnerski (52' Sebastian Masłowski), Michał Wiśniewski. TRENER: Kamiński Dariusz.