Cenne wyjazdowe zwycięstwo Wełnianki Kiszkowo!

2015-10-13

Tylko zespół Wełnianki Kiszkowo w siódmej kolejce poznańskiej klasy B grupy 1. walczył jako jedyny przedstawiciel powiatu gnieźnieńskiego o ligowe punkty. Drugi z naszych reprezentantów występujących w tej samej klasie piłkarskiej Fara Pelikan Żydowo, zaliczyła w tej serii zmagań piłkarskich przymusową pauzę.

Podopieczni Piotra Wojnowskiego, w niedzielę 11 października udali się do Manieczek gdzie byli podejmowani przez wicelidera tabeli zespół miejscowej KSGB Gminy Brodnica. Kiszkowianie po dość zaciętym meczu odnieśli cenne zwycięstwo nad wiceliderem poznańskiej klasy B grupy 1. pokonując go 1:0. Wełnianka zwycięstwo zapewniła sobie w drugiej połowie gdyż pierwsze część niedzielnego meczu zakończyła się wynikiem bezbramkowym chociaż kiszkowianie wypracowali sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Najdogodniejszą z takich zmarnował w 15 minucie Sławomir Kasprzak nie wykorzystując sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Druga połowa meczu należała zdecydowanie do piłkarzy z Kiszkowa, którzy swoją dominację nad zespołem z Manieczek udokumentowali zdobyciem gola na wagę zwycięstwa oraz trzech cennych punktów. Nim jednak do tego doszło w 60 minucie okazję do pokonania bramkarza gospodarzy zmarnował Mateusz Krawczyk, który z 10. metra po egzekwowanym rzucie rożnym przez Sławomira Kasprzaka trafił piłką po uderzeniu głową w słupek bramki. Następnie w 70 minucie, okazję do objęcia prowadzenia przez kiszkowian a co z tym idzie zdobycia gola zmarnował w drużynie Wełnianki - Dawid Jeżewski, który posłał piłkę z 14. metra uderzeniem z półobrotu nad poprzeczką bramki gospodarzy. To co nie udało się Krawczykowi i Jeżewskiemu wcześniej udało się w 80 minucie Wojciechowi Ludwiczakowi.  Pomocnik Wełnianki wykorzystał dograną piłkę wzdłuż bramki gospodarzy przez Sławomira Kasprzaka, pakując ją z bliskiej odległości do siatki gospodarzy. W ten sposób mecz pomiędzy KSGB Gmina Brodnica Manieczki a Wełnianką Kiszkowo zakończył się zwycięstwem tych drugich jedną bramką.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Przemysław Babrakowski, Krzysztof Leśny, Bartłomiej Szmydke, Błażej Robakowski, Marek Raith, Marcin Zamiar (75’ Maciej Lisiecki), Dawid Jeżewski, Mateusz Krawczyk, Wojciech Ludwiczak, Krzysztof  Brzeźiński (65’ Piotr Borowicz), Sławomir Kasprzak.

Następny mecz Wełnianka Kiszkowo, rozegra u siebie w niedzielę 18 października podejmując o godzinie 14.00 zespół rezerw Kłosa Zaniemyśl. Z kolei Fara Pelikan Żydowo również w niedzielę 18 października  uda się na swoje spotkanie wyjazdowe do Swarzędza gdzie o godzinie 16.00 zmierzy się z ekipą miejscowego Meblorza.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Kłos II Zaniemyśl 7 13 4 1 2 18-11 4 0 1 16-8 0 1 1 2-3
2.  KSGB Manieczki 7 12 4 0 3 13-9 3 0 1 9-2 1 0 2 4-7
3.  Fara Pelikan Żydowo 6 11 3 2 1 11-7 1 2 1 6-6 2 0 0 5-1 1 3 1 0 0 2-0
4.  GKS Gułtowy 7 11 3 2 2 16-13 1 1 1 7-7 2 1 1 9-6 1 0 0 0 1 0-2
5.  Warta II Śrem 6 10 3 1 2 20-13 3 0 0 15-3 0 1 2 5-10 1 3 1 0 0 5-2
6.  Meblorz Swarzędz 6 10 3 1 2 21-19 3 1 0 16-8 0 0 2 5-11 2 3 1 0 1 3-5
7.  Wełnianka Kiszkowo 6 10 3 1 2 13-12 2 0 1 9-8 1 1 1 4-4 1 0 0 0 1 0-1
8.  KS Szczytniki 6 8 2 2 2 19-15 1 1 2 15-14 1 1 0 4-1