Cenne zwycięstwo Mieszka w Koszalinie

2019-09-21

Miłą niespodziankę z pewnością w dziewiątej kolejce rozgrywek III ligi grupy 2 sprawili swoim wiernym kibicom piłkarze Mieszka Gniezno.

W sobotę 21 września podopieczni Mariusza Bekasa, zajmujący przed tym spotkaniem trzecie miejsce w swojej grupie o kolejne punkty ligowe walczyli w Koszalinie z autsajderem tych rozgrywek ekipą miejscowej Gwardii. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem biał0-niebieskch w stosunku 2:0. Mieszkowcy komplet punktów zapewnili sobie dopiero w drugiej części sobotniego meczu. Pierwsza bowiem połowa mimo przewagi Mieszka Gniezno i wypracowanych sytuacji strzeleckich do objęcia prowadzenia zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Oba gole na wagę trzech punktów dla biało-niebieskich jak wspominaliśmy padły dopiero w drugiej polowe. W 47 minucie gnieźnian na prowadzenie 1:0 wyprowadził Krzysztof Biegański pokonując golkipera miejscowych Adriana Hartleba. W 66 minucie padła druga bramka i ostatnia w meczu dla Mieszka. Na 2:0 prowadzenie biało-niebieskich podwyższył a co za tym idzie ustalił tym samym końcowy wynik meczu zdobytą bramką kierując celnie piłkę do siatki Gwardii strzelec pierwszego gola Krzysztof Biegański. W tym miejscu należy jeszcze nadmienić iż gospodarze sobotni mecz kończyli w dziesiątkę. Przy stanie 2:0 dla Mieszka w 85 minucie czerwoną kartką został ukarany w ekipie Gwardii -  Bartosz Maciąga, który w jej następstwie musiał opuścić plac gry.

Po tym zwycięstwie Mieszka Gniezno, utrzymał trzecie miejsce w ligowej tabeli z zdobytymi jak do tej pory 21 oczkami. Na prowadzeniu KKS 1925 Kalisz z 25 punktami a za nim na drugim miejscu plasuje się drużyna Radunia Stężyca z 21 zdobytymi oczkami podobnie jak trzecie Mieszko Gniezno.

A już 28 września zespół prowadzony przez Mariusza Bekasa o kolejne punkty ligowe. Tym razem gnieźnian czeka wyjazd nad Polskie morze do Gdyni gdzie o godzinie 19.00 zmierzą się z miejscową ekipą Bałtyku.

Skład Mieszka Gniezno: Sławomir Janicki, Sebastian Golak, Michał Steinke, Adrian Kaliszan, Radosław Jasiński, Krzysztof Biegański (77’ Damian Sędziak), Hubert Kantorowski, Mateusz Roszak (87’ Mateusz Roszak), Tomasz Bzdęga, Radosław Mikołajczak (70’ Damian Pawlak), Łukasz Zagdański (83’ Kacper Zimmer).

Wyniki 9 kolejki - 21-22 września
Polonia Środa Wielkopolska - Bałtyk Gdynia 1:2
Pogoń II Szczecin - Radunia Stężyca 0:4
Nielba Wągrowiec - Sokół Kleczew 2:1
Grom Nowy Staw - Chemik Police 1:2
Kotwica Kołobrzeg - Unia Janikowo 2:3
Jarota Jarocin - Świt Skolwin (Szczecin) 0:1
KKS 1925 Kalisz - Bałtyk Koszalin 4:1