Cenne zwycięstwo tenisistek Stelli Niechan Gniezno

2013-12-08

Bardzo wartościowe zwycięstwo odniosły tenisistki stołowe Stelli Niechan Gniezno w kolejnym meczu I ligi. Podopieczne trenerów: Tadeusz Nowaka i Eugeniusza Krugera pokonały zespół Sovit Białystok 6:4. Mecz był bardzo dramatyczny. Rozpoczęło się od pewnego zwycięstwa Pauliny Nowackiej z Pauliną Kowalczyk i pechowej porażki Karoliny Jeleniewskiej 2:3 z Katarina Lariną.

Potem Monika Jacek uległa 1:3 Małgorzacie Kalawa. Szczególnie ważny mecz w tym momencie grała Magdalena Wysocka z grającą stylem defensywnym Moniką Leonowicz.. Rozpoczęła bardzo prowadząc 2:0 w setach. Potem przeciwniczka zaczęła łapać właściwy rytm gry, wygrała trzeciego seta. Decydujący i dramatyczny był czwarty set. Kilka piłek meczowych miała Magda, kilka piłek setowych miała zawodniczka z Białegostoku. Jednak tą nerwową końcówkę lepiej wytrzymała Magda i wygrała 17:15. Było 2:2 w meczu. Przełomowe były gry deblowe. Przełomowe w meczu okazały się nasze deble: Jeleniewska-Nowacka i Jacek-Wysocka po mądrej i skutecznej grze wygrały. Następnie Paulina Nowacka nie dała szans Leonowicz  wygrywając 3:0. I w tym momencie ważny mecz wygrała kapitan drużyny Karolina Jeleniewska pokonując 3:1 Małgorzatę Kalawa. To zapewniło już zwycięstwo w meczu. Potem Magda Wysocka uległa 1:3 Kowalczyk  i Monika Jacek z Katariną Lariną . To zwycięstwo na razie daje bezpieczne miejsce w środku tabeli. Ostatni mecz pierwszej rundy stelistki zagrają za tydzień u siebie z GKTS Gdańsk. Zapraszamy kibiców w sobotę 14 grudnia godz. 16.00 hala GOSiR przy ul. Bł. Jolenty.

TABELA ROZGRYWEK I LIGI KOBIET
1     GALAXY Białystok                                                 9    18    9    0    0    68 : 22
2     MRKS Gdańsk                                                        9    15    7    1    1    63 : 27
3     LUKS-AGRO-SIEĆ Chełmno                                   9    12    6    0    3    61 : 29
4     IKTS NOTEĆ Inowrocław                                       8    11    5    1    2    48 : 32
5     UKS CHROBRY Międzyzdroje                                8    9    4    1    3    48 : 32
6     STELLA NIECHAN Gniezno                                    8    7    3    1    4    37 : 43
7     GKTS Gdańsk                                                        8    5    2    1    5    30 : 50
8     UKS KLUBSOVIT Białystok                                    9    5    2    1    6    28 : 62
9     POLMLEK ZAMER II Lidzbark Warmiński                8    2    1    0    7    26 : 54
10     MLUKS NADWIŚLANIN BS MAZOWSZE Płock     8    0    0    0    8    11 : 69