Cenne zwycięstwo tenisistek Stelli Niechan

2013-09-23

Dramatyczny mecz stoczyły zawodniczki Stelli Niechan Gniezno w sobotę 21 września przeciwko drużynie Polmlek Zamer Lidzbark Warmiński. Od początku było wiadomo, że będzie to trudny, wyrównany mecz.

Pierwszy pojedynek Paulina Nowacka szybko rozstrzygnęła na swoja korzyść wygrywając 3:0 z Maja Mankiewicz. Równolegle na drugim stole Karolina Jeleniewska grała bardzo długi pojedynek z zawodniczka defensywną Adą Gąrską. Wszystkie sety rozstrzygały się po tzw. przewagach. Szkoda pechowej porażki 1:3, chyba zabrakło Karolinie zdecydowania w ataku. Potem Monik Jacek wygrała pewnie z Julia Bibik 3:0, a Magdalena Wysocka zagrała naprawdę dobre spotkanie z Alicja Stramowską ulegając 1:3. W deblach sprawiedliwy podział punktów. Para Jeleniewska-Nowacka pokonały pewnie Stramowską –Bibik 3:0, a Wysocka-Martyna Urbaniak uległy 1:3 Górskiej-Mankiewicz. A więc wynik 3:3 i wynik meczu otwarty. Paulina Nowacka liderka zespołu gospodyń pokonała Stramowską 3:1, a Karolina Jeleniewska Bibik 3:0. I teraz rozpoczął się dopiero prawdziwy dramatyczny mecz. Monika Jecek grając odważnie prowadzi z Górską 2:0 w setach i wydaje się ten pojedynek już wygra. Na sąsiednim stole Magda Wysocka rozgrywa swój kolejny rewelacyjny mecz. Kiedy w setach jest 1:1 i przeciwniczka prowadzi 10:7, Magda doprowadza do wyrównania i po wspaniałych ofensywnych akcjach wygrywa 12:10. W czwartym secie idąc już za ciosem, Madzia kontynuuje świetne zagrania i wygrywa 11:5. Już jest zapewnione zwycięstwo. Międzyczasie Monika Jacek gra piątego decydującego seta. Przewaga zmieniała się co chwila. Monika miała nawet dwie piłki meczowe. Jednak na końcu szczęście uśmiechnęło się do przeciwniczki. Końcowy wynik 6 : 4 dla Stelli Niechan jest sprawiedliwym wynikiem i bardzo zadawalającym gospodarzy. To wartościowe zwycięstwo otwiera cel na ten sezon, utrzymanie się w gronie pierwszoligowców. Kolejny mecz stelistki rozegrają 30 października z liderem Galaxy Białystok.