Cenne zwycięstwo Wełnianki Kiszkowo w Śremie!

2015-11-16

Ostatnie swoje spotkanie w rundzie zasadniczego w rozgrywkach poznańskiej klasie B grupie 1. sezonu 2015/2016 rozegrali piłkarze Wełnianki Kiszkowo.

W niedzielę 15 listopada podopieczni Piotra Wojnowskiego udali się do Śremu gdzie o kolejne punkty ligowe walczyli z drugim zespołem Warty. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny z Kiszkowa, która pokonała swojego rywala w stosunku 2:1. Było to drugie zwycięstwo z rzędu zespołu prowadzone przez Piotra Wojnowskiego. Tydzień wcześniej w przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego kiszkowianie ograli na własnym boisku zespół GKS Gułtowych w stosunku 5:0. Przechodząc jednak do relacji z niedzielnego spotkania pomiędzy Wartą II Śrem a Wełnianką Kiszkowo. To pierwsi bramkę obejmując tym samym prowadzenie 1:0 zdobyli gospodarze. W 30 minucie Karola Zdanowskiego golkipera z Kiszkowa, pokonał w sytuacji sam na sam jeden z zawodników z Śremu. Dziesięć minut później czyli w 40 minucie było jednak już 1:1. Stan meczu wyrównał w zespole Wełnianki - Marcin Zamiara, pokonując bramkarza gospodarze po uderzeniu piłki z 20. metra. A że więcej bramek oba zespoły w pierwszej połowie nie zdobyły tym samym ta część meczu zakończyła się wynikiem remisowym. Kiszkowianie swoje zwycięstwo w niedzielnym meczu zapewnili sobie w drugiej połowie. W 60 minucie po podaniu Mateusza Krawczyka strzałem z 7. metra golkipera miejscowych pokonał w drużynie Wełnianki - Piotr Ludwiczak. Wynik ten utrzymał się do końca meczu przez co zespół z Kiszkowa wywiózł z Śremu komplet punktów ogrywając miejscową drużynę Warty II Śrem w stosunku 2:1.

Tym zwycięstwem podopieczni Piotra Wojnowskiego, rundę sezonu zasadniczego 2015/2016 zakończyli na wysokim 5. miejscu z zdobytymi w X spotkaniach 16. punktami. Mistrzem jesieni w poznańskiej klasie B grupie 1.została drużyna  Kłosa II Zaniemyśl z wywalczonymi 19. punktami. Na drugim miejscu uplasował się drugi z naszych przedstawicieli z powiatu gnieźnieńskiego występujący w tej samej grupie drużyna Fary Pelikan Żydowo z 18. punktami, która rundę jesienną zakończyła spotkaniem awansem w dniu 11 listopada. Trzecia pozycja natomiast przypadała zespołowi GKS Gułtowy, który na swoim koncie zgromadził 17. oczek. Teraz zespół Wełnianki Kiszkowo czeka okres roztrenowania, po którym w połowie stycznia 2016 roku piłkarze tej drużyny przystąpią do przygotowań do rundy rewanżowej.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karol Zdanowski, Bartłomiej Szmydke, Błażej Robakowski, Radosław Przybyłowicz, Kamil Kupidura, Marcin Zamiara (65’ Karol Stein), Piotr Borowicz, Wojciech Ludwiczak (80’ Robert Babrakowski), Krzysztof  Brzeźiński, Mateusz Krawczyk, Sławomir Kasprzak

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Kłos II Zaniemyśl 10 19 6 1 3 24-17 4 0 2 16-11 2 1 1 8-6
2.  Fara Pelikan Żydowo 10 18 5 3 2 16-9 2 3 1 8-7 3 0 1 8-2
3.  GKS Gułtowy 10 17 5 2 3 20-19 3 1 1 11-8 2 1 2 9-11 1 3 1 0 0 2-1
4.  KS Szczytniki 10 17 5 2 3 42-29 4 1 2 37-26 1 1 1 5-3 1 0 0 0 1 1-2
5.  Wełnianka Kiszkowo 10 16 5 1 4 24-19 3 0 2 16-11 2 1 2 8-8 1 3 1 0 0 2-1
6.  Warta II Śrem 10 16 5 1 4 37-23 4 0 1 24-6 1 1 3 13-17 1 0 0 0 1 1-2
7.  KSGB Manieczki 10 15 5 0 5 17-12 4 0 2 13-4 1 0 3 4-8
8.  Meblorz Swarzędz 10 13 4 1 5 23-27 4 1 1 18-11 0 0 4 5-16 1 3 1 0 0 8-2