Cenne zwycięstwo wyjazdowe Vitcovii Witkowo w Kobylej Górce

2020-08-24

W niedzielę 23 sierpnia zespół Vitcovii Witkowo w ramach rozgrywek wielkopolskiej V ligi grupy 3 udała się do Kobylej Górki gdzie był podejmowany w czwartej serii mistrzowskiej nowego sezonu przez ekipę miejscowej Zefki.

Po wcześniejszych trzech z rzędu remisach podopiecznych Macieja Rozmarynowskiego z ekipami GKS Sompolno, GKS Rychtal i Zjednoczonymi Rychwał przyszedł czas wreszcie na pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie. Witkowianie dokonali tego właśnie w Kobylej Górce ogrywając po dość zaciętym spotkaniu zespół Zefki w stosunku 2:1. Goście prowadzenie w niedzielnym meczu 1:0 objęli po golu zdobytym przez Michała Wiśniewskiego w 23 minucie. A że do przerwy już obu drużynom nie udało się zdobyć więcej goli. To witkowianie do szatni schodzili prowadząc 1:0. O zwycięstwie podopiecznych Macieja Rozmarynowskiego, zadecydowały drugie czterdzieści pięć minut. Wprawdzie gospodarze w 49 minucie za sprawą zdobytego gola przez Mateusza Płuska doprowadzili do stanu 1:1. To jednak ostatnie słowo w niedzielnym meczu w Kobylej Górce należało do witkowian, którzy zdobywając bramkę w 72 minucie ustalili końcowy wynik spotkania na 2:1. Gola dającego zwycięstwo witkowianom w niedzielnym spotkaniu zdobył Kacper Boczkowski.

A już w sobotę 29 sierpnia zespół Vitcovi Witkowo, rozegra kolejny mecz mistrzowski. Tego dnia podopieczni Macieja Rozmarynowskiego podejmować będzie na własnym trenie o godzinie 16.00 ekipę Astry Krotoszyn.

Skład Vitcovii Witkowo: Bartosz Borys, Wojciech Durski, Michał Marszałek, Filip Janiszewski (80' Oskar Pietrzak), Bartłomiej Melewski, Kacper Boczkowski, Adrian Krupka, Sebastian Masłowski (46' Adrian Kiełpiński), Daniel Nowaczyk, Mateusz Pietrowski (65' Adrian Miara), Michał Wiśniewski (72' Michał Bełkot)