Cenny remis Lecha wywalczony w końcówce meczu w Soligorsku

2018-07-26

W czwartek, 26 lipca, rozegrany został pierwszy mecz II rundy eliminacji Ligi Europy. W Białoruskim Soligorsku tamtejszy Szachtior podejmował Lecha Poznań. Białorusini od początku drugiej połowy prowadzili 1:0, ale w przedostatniej minucie spotkania do remisu doprowadził Joao Amaral notując znakomity debiut w barwach poznańskiej drużyny.

W pierwszej połowie lechici mieli optyczną przewagę, ale nie potrafili udokumentować jej zdobyciem bramki. Najbliższy tego był w 19. minucie Christian Gytkjaer, który znajdując się w polu karnym strzelił z półobrotu, ale trafił tylko w słupek bramki Szachtiora. Po przerwie aktywniejsi byli gospodarze. Ich napór zaowocował 53. minucie objęciem prowadzenia. Dalekie zagranie z lewego skrzydła „przedłużył” głową Siergiej Balanowicz zagrywając do wbiegającego między dwóch poznańskich obrońców Elisa Bakaja. Pomocnik Szachtiora uderzył w pełnym biegu z narożnika pola karnego w kierunku bliższego słupka i pokonał Jasmina Buricia.  Dziesięć minut później mogło być 2:0. Niepewnej interwencji bramkarza Lecha, który przepuścił piłkę dośrodkowywaną z rzutu rożnego  na szczęście nie wykorzystał  żaden z zawodników gospodarzy, a była szansa na strzał do pustej bramki. W 87. minucie Białorusini stanęli przed kolejną szansą na podwyższenie prowadzenia. Po prostopadłym podaniu ze środka boiska w sytuacji „sam na sam” mógł znaleźć się Denis Łaptiew, ale  ty, razem Jasmin Burić  wyszedł odpowiednio wcześnie z bramki i uprzedził zawodnika Szachtiora. Dwie minuty później to goście cieszyli się z wyrównującego gola. Szybki kontratak środkiem boiska przeprowadził  Pedro Tiba podając na prawo do niepilnowanego Joao Amarala, który płaskim, silnym strzałem pokonał Andrieja Klimowicza ustalając wynik meczu na 1:1.

 

Szachtior Soligorsk - Lech Poznań 1:1 (0:0)

 

Bramki: 

Szachtior  –  Bakaj – 1 (53’)

Lech  – Joao Amaral – 1 (89’)

 

Szachtior - Andriej Klimowicz, Igor Burko, Pavel Rybak, Maksim Bordaczew, Siergiej Matwiejczik, Julius Szoke, Aleksandr Seliawa, Roger Canas, Jurij Kowalew, Elis Bakaj (72. Denis Łaptiew), Max Ebong (46. Siergiej Balanowicz)

 

Lech - Jasmin Burić, Vernon De Marco, Rafał Janicki, Thomas Rogne, Maciej Makuszewski, Tomasz Cywka (90. Łukasz Trałka), Pedro Tiba, Wołodymyr Kostewycz, Mihai Radut (76. Maciej Gajos), Christian Gytkjaer, Darko Jevtić (70. Joao Amaral)

 

Sędziował Svein Oddvar Moen z Norwegii
Widzów ok. 4000

 

Spotkanie rewanżowe rozegrane zostanie w czwartek, 2 sierpnia, o g. 20.45 na stadionie przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu.

 

Radosław Kossakowski/foto archiwum

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,cenny-remis-lecha-wywalczony-w-koncowce-meczu-w-soligorsku.html