Centra 1946 w meczu na szczycie ligowej tabeli pokonuje Mieszka Gniezno!

2022-08-15

Trzy dni zaledwie odpoczynku od zmagań piłkarskich mieli seniorzy drużyny Mieszka Gniezno, w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi ARTBUD nowego sezonu 2022/2023.

Po wygranym piątkowym meczu 12  sierpnia drużyny Mieszka Gniezno, na inaugurację nowego sezonu 2022/2023 na własnym trenie z zespołem SKP Słupca w stosunku 2:0. W poniedziałek 15 sierpnia, podopieczni spółki trenerskiej Przemysława Urbaniaka i Tomasza Zakrzewskiego, udali się na kolejne swoje spotkanie wyjazdowe. Tego dnia biało-niebiescy jako lider tabeli w ramach trzeciej kolejki ligowej nowego sezonu w Ostrowie Wielkopolskim, podejmowany był w spotkaniu na szczycie ligowej tabeli przez drugi zespół rozgrywek miejscową ekipę Centry 1949. Obu drużyną dane było już walczyć o punkty ligowe na szczeblu czwartoligowym a było to w sezonie 2021/2022. Wtedy to raz zwycięsko z konfrontacji piłkarskiej wyszli piłkarze z Ostrowa Wielkopolskiego, a było to w spotkaniu 7 kolejki rundy zasadniczej wspomnianego sezonu 2021/2022 w dniu 11 września. Centra 1946 wtedy mecz wygrała 2:0. W rewanżu lepszymi byli już gnieźnianie pokonując wiosną zespół z Ostrowa Wielkopolskiego, na własnym terenie w ramach 26 kolejce w dniu 16 kwietnia grając w dziesiątkę po dwóch a co za tym idzie czerwonej kartce w drugiej połowie Adama Koniecznego, ogrywając zespół Centry 1946 w stosunku 2:1. Tamte dwa spotkania z sezonu 2021/2022 to już jednak historia. Teraz należy skupić się na meczu otwierającym nowe rozdanie pomiędzy obiema drużynami w nowym sezonie 2022/2023. Trzeba przyznać że poniedziałkowy mecz pomiędzy Centrą 1946 Ostrów Wielkopolski z Mieszkiem Gniezno, z powodu spotkania na szczycie ligowej tabeli jeszcze przed jego rozpoczęciem zapowiadał się bardzo interesująco. Oba zespoły bowiem po dwóch kolejkach ligowych były bez straty punktów. I trudno było stwierdzić która drużyna była faworytem poniedziałkowej potyczki  piłkarskiej w Ostrowie Wielkopolskim czy Centra 1946 czy też Mieszko Gniezno. Odpowiedź na to pytanie poznaliśmy po 90 minutach spotkania. Historia z poprzedniego sezonu 2021/2022 a mianowicie rundy sezonu zasadniczego niestety zatoczyła koło i to Centra 1946 Ostrów Wielkopolski ponownie okazała się lepsza na swoim terenie pokonując w meczu na szczycie ligowej tabeli zespół Mieszka Gniezno w stosunku 3:0. Gnieźnianie pierwszego gola w poniedziałkowym meczu stracili już w 9 minucie. W zamieszaniu w polu karnym Mieszka pikę w bramce strzeżonej tego dnia przez Patryka Szafrana celnym strzałem z bliskiej odległości ulokował w ekipie gospodarzy Michał Kucharski. Gnieźnianie do remisu mogli doprowadzić w 35 minucie. Krzysztof Wolkiewicz wykonywał rzut rożny a znajdujący się w polu karnym na 12 metrze od bramki Michał Steinke próbował umieścić piłkę uderzeniem z woleja w bramce swojego rywala. Sztuka w  pokonaniu bramkarza Centry 1946 przez obrońcę Mieszka prawie się by udała gdyby nie piłka zatrzymała się na słupku gospodarzy. Ostrowianie prowadzenie w meczu mogli podwyższyć w 45 minucie gry lecz obronną ręką z sytuacji sam na sam z jednym z piłkarzy Centry 1946 wyszedł golkiper Mieszka – Patryk Szafran. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie i Centra 1946 do szatni schodziła prowadząc 1:0. A gnieźnianie na placu gry stracili jednego z podstawowego zawodnika mowa tutaj o Michale Steinke, który nabawił się kontuzji kolana i musiał go zastąpić Aleksander Pawlak.

Po zmianie stron mimo kilku okazji strzeleckich wypracowanych przez gnieźnian do zdobycia bramki wyrównującej stan meczu z których nic niestety ni wynikało. Gospodarze, którzy kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku w pierwszej jak i drugiej połowie zaaplikowali kolejne dwie bramki mieszkowcom wygrywając całe spotkanie 3:0. Na 2:0 prowadzenie ostrowian podwyższył w 73 minucie zdobywca pierwszego gola Michał Kucharski, pakując piłkę do bramki gnieźnieńskiej z 6 metra. Wynik końcowy zaś poniedziałkowego spotkania dla gospodarzy zdobytą trzecią bramką ustalił w 83 minucie Jakub Kłousek, który po akcji indywidualnej golkipera Mieszka – Patryka Szafrana pokonał strzałem z 19 metra. W drugiej połowie podobnie jak pierwszej oprócz straconych kolejnych bramek gnieźnianie stracili kolejnego zawodnika. Otóż w wyniku kontuzji mięśnia dwugłowego w 75 minucie plac gry w Ostrowie Wielkopolskim musiał opuścić Dawid Urbaniak, którego na placu gry zastąpił młodzieżowiec Krzysztof Salaty. Ostatecznie Centra 1946 Ostrów Wielkopolski po dość przeciętnym spotkaniu   w wykonaniu Mieszka Gniezno odprawiła zespół z grodu Lecha do domu z kwitkiem pokonując go bez problemów 3:0. Po tej porażce Mieszko Gniezno, spadło w ligowej tabeli na trzecie miejsce. Prowadzi po trzech kolejkach nowego sezonu z 9 oczkami Centra 1946 Ostrów Wielkopolskie przed LKS Gołuchów również z 9 punktami, który wygrał poniedziałkowy mecz z Wartą Międzychód w stosunku 2:1.

Na koniec należy nadmienić iż w poniedziałkowym spotkaniu w Ostrowie Wielkopolskim, nie tylko drużyna Mieszka straciła dwóch podstawowych piłkarzy. Otóż w szeregach Centry 1946 doszło do ubytków. W 14 minucie bowiem po niefortunnym upadku poważnego urazu ręki nabawił się Jakub Budrowski, który w wyniku odniesionej kontuzji został odwieziony do szpitala w celu wykonania dalszych badań.

Kolejny mecz seniorzy Mieszka Gniezno, rozegrają w sobotę 20 sierpnia na własnym boisku. Tego dnia biało-niebiescy podejmować będą o godzinie 17.00 zespół LKS Gołuchów.

Skład Mieszka Gniezno: Patryk Szafran, Dawid Urbaniak (75’ Krzysztof Szalaty), Damian  Garstka, Michał Steinke (45’ Aleksander Pawlak), Dawid Radomski, Tomasz Bzdęga, Adrian Franczak, Nikodem Szociński (79’ Kacper Hoffmman), Patryk Kryszak (56’ Jakub Hoffmann), Krzysztof Wolkiewicz, Tomasz Kaźmierczak (65’ Robert Pepliński)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Centra Ostrów Wielkopolski 3 9 3 0 0 8-1 2 0 0 6-1 1 0 0 2-0
2.  LKS Gołuchów 3 9 3 0 0 6-3 2 0 0 5-3 1 0 0 1-0
3.  Mieszko Gniezno 3 6 2 0 1 5-3 1 0 0 2-0 1 0 1 3-3 2 6 2 0 0 5-0
4.  Nielba Wągrowiec 3 6 2 0 1 5-3 2 0 1 5-3 0 0 0 0-0
5.  SKP Słupca 3 6 2 0 1 5-2 2 0 0 5-0 0 0 1 0-2 1 0 0 0 1 0-2
6.  Obra Kościan 3 6 2 0 1 6-5 1 0 1 4-4 1 0 0 2-1 1 0 0 0 1 0-3
7.  Victoria Września 3 5 1 2 0 3-2 0 2 0 1-1 1 0 0 2-1 2 2 0 2 0 1-1
8.  Kotwica Kórnik 3 5 1 2 0 6-2 1 0 0 5-1 0 2 0 1-1 1 1 0 1 0 1-1