Chłopcy z Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie srebrnymi medalistami

2014-10-23

W miniony piątek 17 października 2014 w Poznaniu na terenie Hipodromu Wola odbyły się Mistrzostwa Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych .

Powiat gnieźnieński reprezentowali uczennice i uczniowie  z Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie, którzy prawo do startu wywalczyli wygrywając zawody powiatowe.  Znakomicie spisali się chłopcy, którzy po pasjonującej walce na trudnej przełajowej trasie  wywalczyli srebrne medale!  Blisko podium uplasowały się dziewczęta, którym nie udało się obronić tytułu Mistrzyń Wielkopolski  z ubiegłego roku i zajęły IV miejsce , co jest niewątpliwie również wielkim sukcesem. W obu biegach startowały  po 42 sztafety  z całej Wielkopolski.  Dziewczęta rywalizowały na dystansie 10 x 800 metrów, chłopcy 10 x 1000 metrów.

Drużyny biegły w składzie:

Dziewczęta:  Dorota Bąkowska, Aleksandra Piasecka, Magdalena Ratajczak, Zuzanna Pieczyńska, Julia Mierzwiak, Zuzanna Strzyżewska, Julia Andrzejewska, Aleksandra Skubiszyńska, Izabella Bąkowska

Chłopcy:  Tomasz Piechowiak, Dariusz Wietrzyński, Wojciech Bernaciak, Maciej Kapela, Dominik Andrzejewski, Igor Chojnacki, Mikołaj Lorek, Jakub Kubicki, Filip Kasprzyk, Kacper Kwapiszewski, Krzysztof Kowalewski