Chłopcy z SP8 Gniezno Mistrzami Powiatu Gnieźnieńskiego w Czwórboju LA!!!

2014-04-28

25 kwietnia 2014 r. na obiektach sportowych SP12 Gniezno odbyły się Mistrzostwa Powiatu gnieźnieńskiego w czwórboju lekkoatletycznym chłopców. Każda z drużyn rywalizowała między sobą w czterech konkurencjach: bieg na 60 m., skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 1000 m.

W zawodach bezkonkurencyjni okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Gnieźnie zdobywając w sumie 1099 punktów. Reprezentacja gnieźnieńskiej ,,Ósemki" to ubiegłoroczni Wicemistrzowie Wielkopolski i także w tym roku zapewne powalczą o jak najwyższe miejsce w województwie. Ale żeby mieć taką szansę muszą najpierw wygrać Finał Rejonu Poznań Wschód, który odbędzie się w pierwszej połowie maja, najprawdopodobniej w Jarocinie.


A wracając do finału powiatowego uczniowie z SP8 wygrali z ogromną przewagą. W skład zwycięskiej drużyny wchodzili:
1.Mateusz Krupka              239 pkt.
2.Wojciech  Fabiś                233 pkt.
3.Mikołaj Wojciechowski    218 pkt.
4.Michał Zarębski                205 pkt.
5.Krystian Cieślewicz          204 pkt.

W drużynie wystąpili także poza konkursem Mariusz Pleszewski ( 196 pkt. ), Eryk Rojewski ( 188 pkt. ) i Bartosz Kokott ( 159 pkt. ).

Także indywidualnie bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z SP 8 Gniezno. Mistrzem Powiatu został Mateusz Krupka a wicemistrzem Wojciech Fabiś. Na szczególną uwagę zasługuje wynik Mateusza Krupki na 60 m. - 7,80 s., który stawia go w roli faworyta w finale wojewódzkim na tym dystansie.

Opiekunami uczniów z SP8 Gniezno są nauczyciele Paweł Bartkowiak i Krzysztof Kruger.

 

 

Paweł Bartkowiak + foto

 

 

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,chlopcy-z-sp8-gniezno-mistrzami-powiatu-gnieznienskiego-w-czworboju-la.html