Cierpliwość nagrodzona pierwszym zwycięstwem Sklepu Polskiego MKK Gniezno!

2016-03-17

Pierwsze historyczne zwycięstwo po wcześniejszych porażkach zapisali na swoim koncie w rozgrywkach 2 ligi PZKosz w grupie D, koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno.

W środę 16 marca w hali II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, przy ulicy Łubieńskiego beniaminek rozgrywek drugoligowych Sklep Polski MKK Gniezno, podejmował czwartą drużynę rozgrywek KK Oleśnica. Gnieźnianie po przegranych wcześniejszych spotkaniach zresztą po zaciętej walce pod koszem i legitymujący się zerowym dorobkiem punktowym wreszcie w rozgrywkach drugoligowych zapisali na swoim koncie pierwsze ligowe punkty. Historyczne zwycięstwo na parkietach drugoligowych Sklep Polski MKK Gniezno, odniósł w środowy wieczór pokonując zespół KK Oleśnica w stosunku 79:68. Początek spotkania nie zapowiadał że to gospodarze będą cieszyli się z zdobytych pierwszych punktów w rozgrywkach drugoligowych. Goście z Oleśnicy bowiem grając w zaledwie ósemkę pierwszą kwartę meczu rozstrzygnęli na swoją korzyść wygrywając ją 22:16. Druga kwarta środowego meczu należała jednak do gnieźnian, którzy po zaciętej walce pod koszem oraz kilku trafień za trzy punkty rozstrzygnęli na swoją korzyść wygrywając ją 20:16 co oznaczało że po pierwszej połowie schodząc do szatni prowadzili zaskakująco z gośćmi 37:30. W tym momencie przy wygranych dwóch następnych kwartach przez gnieźnian istniała realna szansa odniesienia pierwszego historycznego zwycięstwa w rozgrywkach drugoligowych. I tak też się stało gdyż Sklep Polski MKK Gniezno, ograł w trzeciej kwarcie swoich rywali w stosunku 20:16 i mimo remisu 22:22 w czwartej kwarcie spotkanie rozstrzygnął na swoja korzyść wygrywając je w stosunku 79:68.

Sklep Polski MKK Gniezno-KK Oleśnica 79:68 (16:22, 21:8, 20:16, 22:22)

Punkty:

Sklep Polski MKK: Golasiński 21, Bilski 19, Dobrzycki 13, Konwiński 12, Kafarski 5, Nocek 4, Leśniczak 3, Konowalski 2.

KK Oleśnica: Piasecki 29, Małachau 15, Suprun 10, Stach 7, Jarmakowicz 6, Kruk 1.

Kolejny mecz Sklep Polski MKK Gniezno, rozegra w najbliższą niedzielę, 20 marca o godzinie 15:40. W tym dniu gnieźnieńscy koszykarze podejmować również w hali II LO w Gnieźnie przy ulicy Łubieńskiego będą ekipę Röben Gimbasket Wrocław.