Ćwierćfinał nie dla gnieźnianek

2019-02-10

Piłkarki ręczne MKS-u PR Gniezno nie zagrają w ćwierćfinale Mistrzostw Polski juniorek. W decydującym o awansie meczu przegrały bowiem w niedzielę 10 lutego z KPR-em MOS Jelenia Góra. Do ćwierćfinału awansowały drużyny z Jeleniej Góry i Wąbrzeźna.

W czterdziestej sekundzie, po akcji Zuzanny Dubiel z Martyną Włodarczyk KPR objął prowadzenie, jednak gnieźnianki szybko odpowiedziały dwoma golami. W 3 minucie wyrównała Zuzanna Dubiel wykorzystując sytuację „sam na sam” z Darią Konieczną. Kilka akcji później bramkę dla gnieźnianek rzuciła Oliwia Pudelewicz. W 12 minucie KPR prowadził 6:5, a gola zdobyła Nikola Basta. Kolejne minuty to festiwal niewykorzystanych szans gnieźnianek, które w 20 minucie przegrywały 6:8. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy szczypiornistki z Gniezna przegrywały 7:9. Minutę później udało im się doprowadzić do wyrównania, jednak w 27 minucie gola dla Jeleniej Góry zdobyła Zuzanna Dubiel. Do przerwy KPR prowadził 12:9.

Jako pierwsze, w drugiej połowie trafiły jeleniogórzanki za sprawą bramki Mariki Klimaszewskiej. W 35 minucie KPR prowadził już 15:9, a w 37-17:10. Nadzieję w serca gnieźnieńskich kibiców wlała Maria Rybicka, zdobywając dwunastego gola na konto zawodniczek z Grodu Lecha. W 43 minucie gnieźnianki straciły piłkę, co wykorzystała Nikola Basta, która po przebiegnięciu połowy boiska zdobyła bramkę dla KPR-u. Na piętnaście minut przed końcem spotkania Jelenia Góra prowadziła 20:14. Gdy bramkę rzuciła Martyna Rachela, gnieźnianki przegrywały 16:21. W 53 minucie trafiła Martyna Dolacińska a MKS PR Gniezno przegrywał już tylko 18:21. Końcówka była ciekawa, bowiem gnieźnianki dołożyły jeszcze jedną bramkę. W 56 minucie gola dla KPR-u zdobyła jednak Nikola Basta i jeleniogórzanki prowadziły 22:19. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu KPR prowadził 23:20. Na dodatek, zawodniczka z Gniezna fatalnie przestrzeliła rzut karny, na co Jelenia Góra odpowiedziała dwoma bramkami. Ostatecznie KPR MOS Jelenia Góra pokonała MKS PR Gniezno 25:20 i to drużyna z Jeleniej Góry, wraz z UKS-em Vambresią-Worwo Wąbrzeźno zagra w ćwierćfinale Mistrzostw Polski juniorek.

MKS PR Gniezno-KPR MOS Jelenia Góra 20:25 (9:12)

Najwięcej bramek:
MKS PR Gniezno: Monika Walkowska-7.
KPR MOS Jelenia Góra: Zuzanna Dubiel-8.

Skład MKS-u PR Gniezno: Weronika Wilkosz, Daria Konieczna, Daria Rożek (bramkarki)-Maja Bielinska, Karolina Kasprowiak, Oliwia Pudelewicz, Wiktoria Stachowicz, Maria Rybicka, Katarzyna Ochocka, Martyna Dolacińska, Monika Walkowska, Paulina Kabacińska, Dominika Grzegorek, Martyna Rachela, Martyna Szczygielska, Agata Alwin (zawodniczki z pola). Trenerami MKS-u PR Gniezno są: Rober Popek, Roman Solarek oraz Janusz Pudelewicz.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ