Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki „Chrobry – Gniezno”wspólnie ze współorganizatorami i partnerami a są nimi: Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski w Gnieźnie, Urząd Gminy i Miasta w Witkowie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Witkowie oraz Miejski Ośrodek Kultury i Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie. Całość przebiega pod pod Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, który dla zwycięzcy funduje puchar.
Rozegrane mecze Grupy D
Nunkatsu - Reszta Świata - 1:1 - K 0:1
Studio Viva II Września - El Pietz - 3:5
Nunkatsu - Studio Viva II Września - 3:3 K 1:2
Reszta Świata - El Pietz - 0:0 - K 2:0
Nunkatsu - El Pietz - 3-5
Reszta Świata - Studio Viva II Września 1:1, K 0:1
Drużyny grają 2 x 10 minut a spotkania sędziował Maciej Martyniuk z Poznania.
Tabela Grupy D - jeszcze nie jest zakończona bo trwają mecze:
1 m. El Pietz 6
2 m. Studio Viva II Września 5 - awans po bezpośrednim pojedynku
3 m Reszta Świata 5
4 m. Nunkatsu 0
Drużyny z Grupy D, które pożegnały się z mistrzostwami, otrzymały pamiątkowe statuetki oraz dyplomy.
Ćwierćfinały:
1C Starówka Koło - 2B Kominiarze - 3:3, K 0:1
2C Format - 1B KS Winiary - 1:1, K 1:0
A1 El-Gład - D2 Studio Viva II Września - 7:1
A2 CWK 05 - D1 EL-Pietz - 3:2
Półfinały:
Kominiarze - Format - 2:3
CWK 05 - El-Gład - 4:3
O 3 miejsce:
Kominiarze - El-Gład - 3:1 (w rzutach karnych)
O 1 miejsce
Format - CWK 05 1:2
Tabela końcowa:
1 m. CWK o5
2 m. Format
3 m. Kominiarze
4 m. El Gład
5 m. Starówka Koło
6 m. KS Winiary
Indywidualne osiągnięcia:
Najlepszy bramkarz - Adam Graczyk z drużyny CWK 05
Król strzelców - Marcin Daniel z drużyny Kominiarze
Najlepszy zawodnik - Adrian Świątek z drużyny Kominiarze
Puchary, medale oraz pamiątkowe dyplomy wręczali: Wiceprzewodniczący Rady Miasta Gniezna Stanisław Dolaciński wspólnie z Członkiem Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego - Stanisławem Rajkowskim, będący zarazem Dyrektorem Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Witkowie oraz Radnym Miasta Gniezna Bartoszem Wojciechowskim.
Podczas trwania mistrzostw rozegrany został mini turniej darta, w którym wygrywa osoba uzyskująca w trzech rzutach największą ilość punktów. 1 miejsce zajął Wojciechowski Kacper. 2 miejsce uzyskał Wojciechowski Krzysztof i na 3 pozycji uplasował się Tomasz Kostencki.
GALERIA ZDJĘĆ:
Patronat medialny od 2009 roku sprawuje serwis SportGniezno.pl, który zarazem od początku towarzyszy swoją obecnością podczas całych mistrzostw.
Tomasz Kostencki + foto