Czarni Czerniejewo bez porażki!

2017-05-14

Kolejny mecz i zwycięstwo na swoim koncie w trwającej rundzie rewanżowej poznańskiej klasy A grupy1 zapisali na swoim koncie piłkarze Czarnych Czerniejewo.

W sobotę 13 maja w ramach 21 kolejki zespół Czarnych Czerniejewo jako lider swojej grupy udał się do Poznania gdzie był podejmowany przez autsajdera rozgrywek drużynę miejscowej Polonii. Spotkanie zgodnie z przedmeczowymi przypuszczaniami zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem podopiecznych Macieja Lisieckiego, który pokonali ostatni zespół ligowej tabeli na ich terenie w stosunku 3:1. O szóstym zwycięstwie w trwającej rundzie rewanżowej i jednym remisie zespołu z Czerniejewa, nad autsajderem zmagań ligowych poznańskiej klasy A grupy 1 zadecydowała pierwsza część sobotniego meczu. Goście, którzy od początku do końca sobotniego spotkania mieli zdecydowaną przewagę nad swoim rywalem na prowadzenie 1:0 wyszli już w 5 minucie meczu. Piłkę w pole karne gospodarzy dośrodkował z rzutu rożnego Jakub Cierpiszewski a grający trener czerwono-czarnych skierował ją do braki Polonii głową z 5. metra. Uderzona piłka przez Lisieckiego nie trafiła jednak do bramki gospodarzy lecz odbiła się od słupka spadając wprost pod nogi Bartosza Kubalewskiego, który 7. metra celnym strzałem wpakował ją do bramki Polonii Poznań. W 25 minucie było już 2:0 dla Czarnych Czerniejewo. Dalekim wyrzutem piłki z autu popisał się Krzysztof Pawłowski, posyłając futbolówkę w pole karne gospodarzy wprost na głowę grającego trenera Macieja Lisieckiego, który celnym uderzeniem z 6. metra pokonał po raz drugi w sobotnim meczu golkipera Polonii. Ostatni gol dla drużyny Czarnych Czerniejewo, którym ustalili oni końcowy wynik pierwszej połowy na 3:0 padł w 35 minucie meczu. W polu karnym faulowany był przez obrońcę gospodarzy Rafał Wawrzyniak a podyktowany rzut karny na korzyść gości zamienił na bramkę grający trener czerwono-czarnych Maciej Lisiecki. Po zmianie stron mimo mnogości sytuacji strzeleckich, których na bramkę nie potrafili zamienić w szeregach drużyny z Czerniejewa miedzy innymi Lisiecki, Buczkowski, Cierpiszewski, czy Staniszewski a co za tym idzie podwyższenia prowadzenia w meczu. To gospodarze cieszyli się z zdobytego gola kontaktowego w końcówce sobotniego spotkania w 84 minucie, którym jednocześnie ustalili końcowy wynik tej potyczki piłkarskiej na 3:1 na korzyść zespołu z Czerniejewa. Po sobotnim zwycięstwie i jednym spotkaniu zaległym z 20 kolejki ligowej drużyna z Czerniejewa, nadal prowadzi w swojej grupie z 49. punktami. Liderowi tabeli poznańskiej klasy A grupy 1depcze jednak po piętach drużyna AVI Kamionki, która po 21 kolejkach zgromadziła na swoim koncie 48. punktów i wyprzedza dwoma oczkami trzeci zespół w ligowej tabeli rezerwy Polonii Środy Wielkopolskiej. Jak z tego wynika walka o awans do poznańskiej klasy okręgowej pomiędzy tymi trzema drużynami będzie niezwykle ciekawa a co za tym idzie zacięta do samego końca.

Polonia Poznań – Czarni Czerniejewo 1:3(0:3)

Bramki dla Czarnych Czerniejewo: Maciej Lisiecki x2, Bartosz Kubalewski

Skład Czarnych Czerniejewo: Piotr Rzepczyński (89’ Karol Zawistowski), Bartosz Kubalewski, Alan Tomaszewski, Piotr Cyrulewski (58’ Bartosz Kozioł), Rafał Wawrzyniak, Jakub Cierpiszewski, Krzysztof Pawłowski, Dominik Jabkiewicz (70’ Sławomir Staniszewski), Patryk Buczkowski, Maciej Lisiecki (83’ Damian Jalowski)

Kolejny mecz zespół z Czerniejewa, rozegra w sobotę 20 maja podejmując u siebie o godzinie 16.00 drużynę Juranda Koziegłowy.