Czarni Czerniejewo bez problemów pokonuje Pogoń Książ Wlkp.

2014-05-05

Kolejne swoje spotkanie przed własną publicznością w ramach poznańskiej klasy A grupy 1, rozegrali piłkarze Czarnych Czerniejewo. Po czwartkowym remisie 1 maja na własnym boisku w meczu awansem z liderem rozgrywek Wiarą Lecha w stosunku 1:1, trzy dni później w niedzielę 4 maja zespół Czarnych Czerniejewo o kolejne punkty przed własną publicznością rywalizował z drużyną Pogoni Książ Wlkp. Spotkanie, które przebiegało pod dyktando gospodarzy zakończyło się zasłużonym ich zwycięstwem w stosunku 3:0.

Podopieczni Marka Gierałki w szóstym meczu rundy rewanżowej prowadzenie 1:0 objęli dopiero w 25 minucie. Bramkarza gości uderzeniem z lewej nogi lokując piłkę tuż przy słupku pokonał Bartosz Kozioł, wykorzystując dograną piłkę w pole karnych przyjezdnych z prawej strony boiska w wykonaniu Michała Goździewskiego. W 35 minucie zespół z Czerniejewa mógł prowadzić w meczu dwoma bramkami. Na strzał z 25 metra na bramkę Pogoni zdecydował się oddać Michał Goździewski, jednakże wybronioną piłkę przez golkipera gości, która spadała na 6 metr od jego bramki nie potrafił skierować do niej stojący tam Norbert Szklarz, który trafiał nią wprost bramkarza przyjezdnych. Ten sam zawodnik zmarnował również sytuację do zdobycia gola dla swojego zespołu w 40 minucie, kiedy po dośrodkowaniu Alana Tomaszewskiego nie trafił piłką z 7 metra do pustej bramki. Pierwsza połowa w tym układzie zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Czarnych Czerniejewo. Po zmianie stron nadal na boisku dominowali gospodarze, którzy udokumentowali ją zdobyciem kolejnych dwóch goli. W 60 minucie prowadzenie Czarnych Czerniejewo na 2:0 podwyższył Bartosz Kozioł, który strzałem z 13-go metra umieścił piłkę pod poprzeczką bramki gości, wykorzystując zagraną futbolówkę w pole karne Pogoni przez Norberta Szklarza. Wynik końcowy meczu na 3:0 dla zespołu z Czerniejewa został ustalony w 75 minucie. Po dograniu piłki po ziemi z lewej strony boiska w pole karne gości przez Tomasza Winkela, celnym strzałem po długim rogu piłkę z 8-go metra w bramce Pogoni Książ Wlkp. umieścił Zbigniew Kościański. Ostatecznie spotkanie pomiędzy Czarnymi Czerniejewo a Pogonią Książ Wlkp. zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy, którzy jeszcze w 85 minucie mogli zdobyć czwartą bramkę jednakże po strzale z 20-go metra Patryka Malingera poszybowała ona nad poprzeczką gości.

Skład Czarnych Czerniejewo: Dariusz Stanisławski, Tomasz Winkel, Patryk Kusy, Mateusz Kuliński, Bartek Kozioł, Maciej Bogucki (77’ Rafał Półtorak), Michał Goździewski, Alan Tomaszewski (57’ Patryk Malinger), Wojciech Ługowski, Norbert Szklarz (84’ Hubert Pawlak), Zbigniew Kościański (86’ Karol Niemczewski)

Następny mecz zespół Czarnych Czerniejewo rozegra w sobotę 10 maja na wyjeździe mając za przeciwnika drużynę Przemysław Poznań.