Czarni Czerniejewo dzielą się punktami w meczu wyjazdowym z Poznańską 13 Poznań.

2014-06-01

Remisem 1:1 i podziałem punktów w ligowej tabeli zakończyło się spotkanie w ramach dziesiątej kolejki rundy rewanżowej w ramach rozgrywek poznańskiej klasy A grupy 1, w którym zespół Poznańskiej 13 Poznań podejmował w niedzielne przedpołudnie 1 czerwca drużynę Czarnych Czerniejewo.

Trzeba przyznać że z relacji prezesa Czarnych Czerniejewo –Matausza Kulińskiego, panuje od dłuższego czasu jakaś blokada w zdobywaniu bramek u piłkarzy tej drużyny. Podopieczni Marka Gierałki, w każdym spotkaniu stwarzają sobie idealne sytuacje do zdobywania goli, które niestety marnują. Tak było w meczu niedzielnym w Poznaniu. W pierwszej połowie, która zakończyła się wynikiem bezbramkowym takowych sytuacji do zdobycia bramki i objęcia prowadzenia w meczu zespół z Czerniejewa miał ich aż dwie. W 25 minucie po zagraniu Zbigniewa Kościańskiego, w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Karol Niemczewski, który po minięciu golkipera z Poznania nie potrafił umieścić piłki w pustej jego bramce. Podobną sytuację w zespole z Czerniejewa zmarnował Michał Goździewski  w 35 minucie, kiedy to po podaniu piłki od Zbigniewa Kościańskiego wzdłuż bramki gospodarzy próbował w sytuacji sam na sam posłać ją za ,,kołnierz” golkipera  z Poznani. Ta próba podobnie jak wcześniejsza się nie powiodła gdyż bramkarz gospodarzy zdołał dosięgnąć piłkę ratując swój zespół od utraty bramki.  Dopiero na początku drugiej połowy zespół z Czerniejewa w końcu mógł cieszyć się z zdobytego gola w 60 minucie i prowadzenia w meczu 1:0. Na strzał z około 40-tego metra na bramkę gospodarzy zdecydował się Jakub Maćkowiak. Uderzeni Maćkowiaka na tyle okazało się celne iż piłka wpadała pod poprzeczkę bramki gospodarzy. Po tym golu drużyna z Czerniejewa, mogła zdobyć jedną bramkę, która zapewniła by tej drużynie zwycięstwo. Do takiego scenariusza jednak nie doszło gdyż ponownie piłkarze Czarnych Czerniejewo w osobach Zbigniewa Kościańskiego czy Michała Goździewskiego, marnowali dogodne sytuacje za sytuacją do zdobycia drugiego gola.  I kiedy wydawało się że takim wynikiem zakończy się niedzielne spotkanie pomiędzy Poznańską 13 Poznań a Czarnymi Czerniejewo. Zespół w gospodarzy w 90 minucie za sprawa zdobytej bramki doprowadzili do remisu 1:1. Po tej bramce sędzia zakończył mecz i w tym przypadku spotkanie zakończyło się remisem i podziałem punktów w ligowej tabeli.

Skład Czarnych Czerniejewo: Piotr Rzepczyński, Zbigniew Bartkowiak (75’ Dawid  Maćkowiak), Jakub Maćkowiak, Kamil Łuczak, Tomasz winkiel, Maciej Bogucki, Michał Goździewski, Patryk Kusy, Krzysztof Bartkowiak, Karol Niemczewski (89‘ Rafał Półtorak), Zbigniew Kościański.

Kolejne swoje spotkanie zespół z Czerniejewa rozegra dopiero 15 czerwca kiedy to będzie podejmowany na wyjeździe przez Orkan Jarosławiec.