Czarni Czerniejewo gładko pokonują SKS 13 Poznań

2013-10-20

Po dwóch porażkach z rzędu zespół Czarnych Czerniejewo, ponownie w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1 zapisał na swoim koncie zwycięstwo. W niedzielę 20 października w meczu na własnym boisku drużyna prowadzona przez Marka Gierałkę gładko bo do zera pokonała SKS 13 Poznań w stosunku 4:0.

Zespół z Czerniejewa w sobotnim meczu z przedostatnią drużyną rozgrywek nie miał żadnego problemu w zapisaniu pełnego kompletu punktów na swoim koncie. Podopieczni Marka Gierałki na prowadzenie 1:0 wyszli w 25 minucie meczu, kiedy to z piątego metra celnie piłę w bramce gości ulokował Tomasz Winkel. W 35 minucie zespół z Czerniejewa prowadził już 2:0 po golu zdobytym przez Jakuba Maćkowiaka, który bramkarza przyjezdnych pokonał strzałem z głowy z najbliższej odległości po wcześniejszym zagraniu piłki od Patryka Kusego. Po zmianie stron zespół z Czerniejewa swoje zwycięstwo nad zespołem z Poznania przypieczętował jeszcze zdobytymi dwoma bramkami nie tracąc przy okazji żadnej. W 60 minucie trzecią bramkę dla Czarnych zdobył po dalekim, wyrzucie z autu oraz przedłużeniem piłki głową przez Kamila Łuczaka napastnik z Czerniejewa  - Damian Moczulski pokonując bramkarza gości strzałem z 7-mego metra. Wynik końcowy natomiast meczu w 75 minucie 4:0 dla zespołu z Czerniejewa ustalił Jakub Maćkowiak pokonując bramkarza z Poznania w sytuacji sam na sam będąc na 16-tym metrze od bramki jego bramki. Tym zwycięstwem zespół Czarnych Czerniejewo zrehabilitował się swoim Kobicom za wcześniejsze dwie porażki z rzędu.

Kolejnym przeciwnikiem zespołu z Czerniejewa będzie w niedzielę 27 października w meczu wyjazdowym drużyna Wiary Lecha Poznań. Poczętek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 13.00.

Skład Czarnych Czerniejewo: Dariusz Stanisławski, Piotr Rzepczyński, Tomasz Winkel, Mateusz Kuliński, Zbigniew Bartkowiak - Krzysztof Bartkowiak, Jakub Maćkowiak, Alan Tomaszewski, Patryk Kusy, Damian Moczulski, Karol Niemczewski,  Hubert Pawlak, Bartosz Kozioł, Rafał Półtorak

Wyniki 10 kolejki  - 19-20 października
Polonia II Środa Wielkopolska     7-0     Poznań FC
KS Gniezno                                      2-1     LKS Kicin
Zawisza Dolsk                                 1-1     Maratończyk Brzeźno
Pogoń Książ Wielkopolski               -     Orkan Działyń - goście nie dojechali
Przemysław Poznań                       6-2     Orkan Jarosławiec
Concordia Murowana Goślina     2-1     Wiara Lecha Poznań
Czarni Czerniejewo                       4-0     SKS 13 Poznań