Czarni Czerniejewo grają dalej w Pucharze Polski szczebla okręgowego!

2018-10-10

Drużyna Czarnych Czerniejewo, awansowała do finału 1/8 Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego. Czerwono-czarni w środę 10 października awans do dalszych rozgrywek pucharowych zapewnili pokonując u siebie w 1/16 finału PP zespół Murowanej Gośliny w stosunku 5:2.

Po dość wyrównanej pierwszej połowie, w której padła tylko jedyna bramka i to dla gospodarzy. Gola do szatni zdobył w ekipie czerwono-czarnych Sławomir Staniszewski, którzy wykorzystując dograną piłkę w pole karne gości przez Mariusza Sawickiego pokonał golkipera gości pakując mu piłkę do jego bramki z odległości 5 metra. I Czarni Czerniejewo, na przerwę schodzili prowadząc skromnie z drużyną z Gośliny w stosunku 1:0. Pozostałe sześć bramek oba zespoły zdobyły już w drugiej części meczu z tym że czerwono-czarni zdobyli ich cztery a ich rywale zaledwie dwie. Pierwsza z dwóch bramek dla gości została zdobyta w 65 minucie. A gol zdobyty przez zespół Murowanej Gośliny, oznaczał że w meczu mieliśmy remis 1:1. Goście jednak z remisu nie cieszyli się zbyt długo. Pięć minut później czerwono-czarni ponownie objęli bowiem prowadzenie w meczu 2:1. Gola tym razem na swoim koncie zapisał i to może być dużym zaskoczeniem Tomasz Roszyk, który na co dzień jest podstawowym bramkarzem czerwono-czarnych. Kolejne dwa celne trafienia do bramki Murowanej Gośliny, po których to zespół z Czerniejewa prowadził już 4:1 były autorstwa już etatowego snajpera tej drużyny mowa tutaj o grającym trenerze Macieju Lisieckim, który do gry został desygnowany w 46 minucie zmieniając na boisku Mariusza Sawickiego. Lisiecki najpierw bramkę na 3:1 zdobył w 75 minucie pokonując golkipera  z Murowanej Gośliny strzałem z 20 metra, po którym piłka wpadła pod poprzeczkę jego bramki. Następnie czwartego gola grający trener czerwono-czarnych zdobył w 79 minucie wykorzystując podyktowany rzut karny po wcześniejszym faulu na Patryku Buczkowskim. W 81 minucie goście zdobyli drugą bramkę a ostatnią w środowym meczu zmniejszając tym samym prowadzenie drużyny z Czerniejewa do 4:2. Ostatnie słowo jednak należało do miejscowych a właściwie do Macieja Lisieckiego, który to w 84 minucie zdobył piątego gola dla swojej drużyny pieczętując tym samym zwycięstwo w meczu 5:2 a co za tym idzie awans zespołu z Czerniejewa do finału 1/8 Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego. W tym miejscu należy zaznaczyć iż Lisiecki w środowym meczu zdobyciem trzeciego gola ustrzelił przysłowiowego hat-tricka.

Rywalem czerwono-czarnych w finale 1/8 PP szczebla okręgu poznańskiego, będzie Lider Swarzędz. Do meczu dojdzie 24 października w Czerniejewie.

Skład Czarnych Czerniejewo: Piotr Rzepczyński, Karol Jańczak, Mateusz Kuliński, Bartosz Kubalewski (46 Rafał Pietrowski), Jakub Raczak, Filip Budasz, Bartosz Kozioł (46’ Tomasz Roszyk), Kamil Drahejm (46’ Patryk Buczkowski), Krzysztof Przybylski (25’ Rafał Wawrzynika), Sławomir Staniszewski, Mariusz Sawicki (46’Maciej Lisiecki)