Czarni Czerniejewo gromi w meczu kontrolnym Orlika Miłosław

2018-07-26

Drugi mecz kontrolny w ramach przygotowań do nowego sezonu 2018/2019 w poznańskiej klasie okręgowej ma za sobą tego lata beniaminek tych rozgrywek zespół Czarnych Czerniejewo.

W czwartek 26 lipca w Psarach Polskich, czerwono-czarni w roli gospodarza spotkania kontrolnego podejmowali innego beniaminka poznańskiej klasy okręgowej zespół Orlika Miłosław. W meczu beniaminków klasy okręgowej zdecydowanie lepsi okazali się piłkarze z Czerniejewa gromiąc swojego rywala aż 8:2. Podopieczni grającego trenera Macieja Lisieckiego na prowadzenie 1:0 wyszli już w 10 minucie po tym jak jeden z zawodników z Miłosławia zagrał piłkę ręką w własnym polu karnym a podyktowany rzut karny na bramkę zamienił trener czerwono-czarnych. W 20 minucie zespół z Czerniejewa prowadził już 2:0 po bramce ponownie zdobytej przez Lisieckiego, który po dośrodkowaniu Mateusza Goździaszka piłkę do bramki Miłosławia skierował z najbliższej odległości uderzeniem głową. Dwie minuty później bramkę kontaktową zdobyli goście i zrobiło się 2:1 dla Czarnych Czerniejewo. Odpowiedź jednak na straconego gola przez czerwono-czarnych była wręcz natychmiastowa. W 35 minucie padła trzecia bramka dla gospodarzy spotkania kontrolnego a był to gol samobójczy jednego z piłkarzy z Miłosławia, który swojego bramkarza pokonał po dośrodkowaniu z prawej części boiska w wykonaniu Karola Jańczaka. A że do końca pierwszej połowy oba zespoły bramek już nie zdobyły. W tym układzie Czarni Czerniejewo na przerwę schodził prowadząc 3:1.

Po zmianie stron czerwono-czarni, podkręcili tempo w zdobywaniu kolejnych goli aplikując swojemu rywalowi kolejne pięć tracąc przy okazji zaledwie jedną.
I tak w 55 minucie było już 4:1 dla Czerniejewa, po bramce zdobytej przez Rafała Wawrzyniaka. Pięć minut później czerwono-czarni za sprawą Patryka Buczkowskiego zdobyli piąta bramkę a w 70 minucie szóste trafienie do bramki swojego rywala zapisał na swoim koncie Rafał Wawrzyniak. W 77 minucie było już 7:1 dla Czerniejewa, po bramce zdobytej tym razem przez Mariusza Sawickiego, który golkipera gości pokonał w sytuacji sam na sam po dograniu piłki w pole karne Miłosławia przez Macieja Lisieckiego. Ósme celnie trafienie do bramki Miłosławia zaliczył w 80 minucie Maciej Lisiecki, wykorzystując dograną piłkę przez Mariusza Sawickiego. A że była to trzecia bramka zdobyta przez Lisieckiego w czwartkowym meczu kontrolnym, tym samy grający trenera Czarnych Czerniejewa ustrzelił przysłowiowego hat –tricka . I kiedy wydawało się że takim wynikiem zakończy się to spotkanie, goście w 90 minucie zdobyli drugiego gola w całym spotkaniu przez co mecz zakończył się wynikiem 8:2 dla Czarnych Czerniejewo.

Kolejne spotkanie kontrole zespół z Czerniejewa rozegra w poniedziałek 30 lipca również w Psarach Polskich, tym razem mają za przeciwnika drużynę rezerw wrzesińskiej Victorii.

Skład Czarnych Czerniejewo: Testowany 1, Karol Jańczak, Piotr Cyrulewski, Jakub Cierpiszewski, Testowany2, Rafał Wawrzyniak, Mateusz Goździaszek, Krzysztof Pawłowski, Damian Grzesiak, Patryk Buczkowski, Maciej Lisiecki, Mateusz Kuliński, Bartosz Kozioł, Mariusz Sawicki.