Czarni Czerniejewo gromią w sparingu Orlika Miłosław

2021-02-20

Drugie oficjalne spotkanie kontrolne po zniesieniu obostrzeń związanych z rozgrywaniem meczy drużyn amatorskich w ramach przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2020/2021 w wielkopolskiej V ligi Red Box grupy 1 mają za sobą piłkarze Czarnych Czerniejewo.

Po przegranym ubiegłotygodniowym spotkaniu Czarnych Czerniejewo z Białym Orłem Koźmin Wielkopolski w stosunku 2:1. Kolejnym przeciwnikiem podopiecznych Macieja Lisieckiego, była drużyna Orlika Miłosław przygotowująca się do zmagań wiosennych w wielkopolskiej klasie okręgowej Red Box grupie 3. W spotkaniu do, którego doszło w Gnieźnie na płycie boiska z sztuczną nawierzchnią trawiastą w piątek 19 lutego zdecydowanie lepiej zaprezentowali się czerwono-czarni gromiąc swojego przeciwnika aż 10:2. Ostre strzelanie podopieczni Macieja Lisieckiego, rozpoczęli już w pierwszej połowie aplikując swojemu rywalowi trzy gole tracąc przy okazji jednego. Wynik piątkowego meczu dla zespołu z Czerniejewa, otworzył w 15 minucie zdobytym golem Maciej Lisiecki, którym to wyprowadził czerwono-czarnych na prowadzenie 1:0. W 25 minucie Czarni Czerniejewo, prowadziło już 2:0 po brance zdobytej przez Pawła Zielińskiego. Dziesięć minut później padła trzecia bramka dla czerwono-czarnych autorem, której okazał się Karol Jańczak. Wynik pierwszej połowy został ustalony w 40 minucie kiedy to goście zdobyli gola kontaktowego. I pierwsza część meczu kontrolnego zakończyła się wyraźnym prowadzeniem Czarnych Czerniejewo w stosunku 3:1. Po zmianie stron podopieczni Macieja Lisieckiego, kontynuowali ostre strzelanie w Gnieźnie w meczu z Orlikiem Miłosław. W tej części gry czerwono-czarni zaaplikowali swojemu rywalowi kolejne siedem goli tracąc przy okazji jednego. I tak na listę strzelców w zespole z Czerniejewa czterokrotnie wpisał się Paweł Zieliński po razie uczynili to Rafał Wawrzyniak i Adrian Franczak a jedna bramka była samobójcza piłkarza Orlika Miłosław.

Było to ostatnie spotkanie jakie zespół z Czerniejewa, rozegrał tej zimy w ramach przygotowań do rundy wiosennej. A już w najbliższą sobotę 27 lutego podopieczni Macieja Lisieckiego, rozpoczną zmagania ligowe. Tego dnia w Gnieźnie zespół z Czerniejewa w ramach spotkania zaległego z rundy jesiennej podejmować będzie ekipę Sparty Złotów. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16.00. Z kolei tydzień później czyli 6 marca czerwono-czarni zainaugurują rundę wiosenną podejmując również w Gnieźnie zespół Spartę Szamotuły.

Skład Czarnych Czerniejewo: Tomasz Roszyk, Testowany1, Adrian Franczak, Jakub Cierpiszewski, Mikołaj Nowicki, Piotr Cyrulewski, Rafał Wawrzyniak, Karol Jańczak, Paweł Zieliński, Mateusz Goździaszek, Maciej Lisiecki,

Z ławki weszli: Testowany2, Mateusz Kuliński, Bartosz Antkowiak, Dawid Maćkowiak.