Czarni Czerniejewo jak przystało na mistrza poznańskiej okręgówki grupy wschód wygrywają w Komornikach

2019-06-16

Mocnym akcentem sezon 2018/2019 w poznańskiej klasie okręgowej grupy wschód zakończył zespół Czarnych Czerniejewo, który już wcześniej zapewnił sobie awans do ligi międzyokręgowej.

W sobotę 15 czerwca podopieczni grającego trenera Macieja Lisieckiego, którzy zmagania w poznańskiej klasie okręgowej grupy wschód zakończyli na pierwszym miejscu a co za tym idzie zapewnili sobie wcześniej tytuł mistrza w całych rozgrywkach premiowany awansem w sezonie 2019/2020 do rywalizacji w lidze międzyokręgowej. Udali się do Komornik gdzie byli podejmowani przez trzecią od końca w ligowej tabeli drużynę KLS Wielkopolska. Spotkanie po dość zaciętym jego przebiegu mimo panującego niesamowitego skwaru i zdobytych  przez oba zespoły jedenastu bramek zwycięstwem Czarnych Czerniejewo w stosunku 6:5.

Goście na prowadzenie 1:0 wyszli już w 2 minucie, po zdobytym golu przez grający trener drużyny Czarnych – Maciej Lisiecki. Czerwono-czarni z prowadzenia nie cieszyli się jednak zbyt długo bowiem w 8 minucie gospodarze doprowadzili do stanu 1:1 i mecz praktycznie rozpoczął się w tym momencie od nowa. Mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji strzeleckich piłkarzy jednej jak i drugiej drużyny wynik nie uległ zmianie do końca pierwszej połowy. I oba zespoły na przerwę schodziły remisując z sobą 1:1. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w drugiej połowie sobotniego spotkania. Goście w tej części meczu zdobyli pięć goli zaś gospodarze o jednego mniej czyli cztery. Festiwal strzelecki w tej części meczu rozpoczęli gospodarze, którzy zdobyciem bramki w 53 minucie wyszli po raz pierwszy na prowadzenie 2:1. Odpowiedź zespołu z Czerniejewa, była wręcz natychmiastowa gdyż w 55 minucie za sprawą gola zdobytego przez Macieja Lisieckiego goście doprowadzili do stanu 2:2. Nie upłynęło siedem minut a z ponownego prowadzenia 3:2 cieszy piłkarze drużyny Wielkopolska Komorniki. W 66 minucie ponownie w meczu mieliśmy  remis 3:3. Tym razem golkipera Wielkopolska Komorniki pokonał Tomasz Roszyk, który w sobotnim spotkaniu zagrał jako zawodnik z pola gdyż na co dzień jest on podstawowym bramkarzem Czarnych Czerniejewo. Nie upłynęły kolejne dwie minuty drugiej połowy a gospodarze po zdobytej swojej czwartej bramce wyszli na kolejne prowadzenie 4:3. Reakcja na straconego gola przez Czarnych, była natychmiastowa w 72 po kolejnej bramce zdobytej przez Tomasza Roszyka ponownie w meczu był remis 4:4. Ten sam zawodnik w 82 minucie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie lecz cztery minuty później było 5:5. Ostanie słowo w sobotnim spotkaniu należało do mistrza sezonu poznańskiej okręgówki grupy wschód czyli Czarnych Czerniejewo. W 90 minucie bowiem został ustalony końcowy wynik spotkania na 6:5 dla Czernych Czerniejewa. A komplet trzech punktów drużynie czerwono-czarnych zapewnił niezawodny tego dnia Tomasz Roszyk.

Reasumując Czarni Czerniejewo, sezon 2018/2019 w rozgrywkach poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód zakończyli na pierwszym miejscu z zdobytymi w 26 meczach 66 punktami przy zdobytych 101 golach a straconych jedynie 32 bramkach. Co oznacza że zespół z Czerniejewa w sezonie 2019/2020 zagra w zmaganiach ligi miedzy wojewódzkiej. Drugie miejsce zajęła drużyna Lidera Swarzędz a trzecią pozycję wywalczyła po całym sezonie ekipa Piasta Kobylnica.

Teraz zespół z Czerniejewa czeka okres roztrenowana, po którym to czerwono-czarni udadzą się na urlopy a do treningów przygotowujących drużynę do rundy wiosennej rozpoczną w połowie lipca.

Skład zespołu Czarnych Czerniejewo: Marcin Siepielski, Filip Budasz, Hubert Hypki, Bartek Antkowiak, Krzysztof Pawłowski, Piotr Cyrulewski, Karol Jańczak, Maciej Matuszak, Mateusz Goździaszek, Patryk Buczkowski, Maciej Lisiecki

Rezerwa: Damian Dominiak, Mateusz Kuliński, Jakub Raczak, Tomasz Roszyk