Czarni Czerniejewo jedną bramką pokonują u siebie LKS Kicin

2014-04-07

Jakoś nie mogą się wstrzelić w większą ilość zdobywanych bramek piłkarze drużyny Czarnych Czerniejewo, mimo mnóstwa wypracowanych sytuacji strzeleckich. Tak było w pierwszym meczu rundy rewanżowej sezonu 2013/2014, poznańskiej klasy A grupy 1 kiedy to zespół z Czerniejewa tylko zremisował 1:1 na wyjeździe z Maratończykiem Brzeźno. Podobnie było w drugim spotkaniu tej wiosny, w którym w niedzielę 6 kwietnia, przy wielu sytuacjach do zdobycia goli drużyna z Czerniejewa zakończyła mecz na własnym trenie wygraną tylko jedną bramką z zespołem LKS Kicin.

Podopieczni Marka Gierałki niedzielne spotkanie rozpoczęli dosyć ospale oddając w pierwszym kwadransie inicjatywę swojemu rywalowi z Kicina. Po tym okresie przewagi zespołu gości do głosu doszli gospodarze, którzy niestety z uporem maniaka marnowali wyborne sytuacje do objęcia prowadzenia w meczu. Tak było w 20 minucie kiedy to Zbigniew Kościański, przegrał pojedynek na 11 metrze sam na sam z bramkarzem z Kicina. Kolejną dogodną sytuację do zdobycia bramki dającej prowadzenie drużynie z Czerniejewa, w 30 minucie zmarnował Patryk Kusy, który zamykając akcję po dośrodkowaniu piłki przez Bartosza Kozioła w pole karne gości, nie trafił w piłką do pustej bramki znajdując się od niej na drugim metrze. W 38 minucie zespół z Czerniejewa, powinien prowadzić już trzema bramkami. Tak się jednak nie stało gdyż po wykonywanym rzucie wolnym z 35 metra przez Norberta Szklarza i dośrodkowaniu piłkę w bramce Kicina, po uderzeniu z głowy próbował umieścić Mateusz Kuliński. Piłka jednak uderzona przez obrońcę z Cerniejewa z 8-go metra, zamiast wpaść do bramki gości zatrzymała się na jej poprzeczce. Ostatecznie pierwsza połowa po kilku zmarnowanych dogodnych sytuacjach do zdobycia gola dającego zdecydowane prowadzenie drużynie z Czerniejewa, zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

Druga połowa, która przebiegała już pod zdecydowane dyktando drużyny z Czerniejewa, miała podobny przebieg. Podopieczni Marka Gierałki, stwarzali sobie sytuacje do zdobycia gola dającego im prowadzenie w meczu jednak nadal marnowali dogodne okazje. Dwukrotnie szanse w drugiej połowie pokonania bramkarza z Kicinia, w zespole Czarnych zmarnował Patryk Malinger a w 60 minucie wprowadzony dopiero co do gry Alan Tomaszewski przeniósł piłkę będą na 11 metrze nad poprzeczką bramki Kicina. Dopiero w 87 minucie zespół z Czerniejewa, zdobył upragnioną bramkę dającą jemu prowadzenie w meczu 1:0. Dośrodkowanie w pole karne gości z lewej strony boiska w wykonaniu Patryka Kusego, wykorzystał Zbigniew Kościański, który celnym uderzeniem z powietrza umieścił piłkę w dolnym rogu bramki Kicina.
A że więcej bramek w niedzielnym meczu już nie zostało zdobyte przez obie drużyny to mecz zakończył się skromnym zwycięstwem Czarnych Czerniejewo w stosunku 1:0.

Skład Czarnych Czerniejewo: Dariusz Stanisławski , Tomasz Winkel, Mateusz Kuliński, Wojciech Ługowski, Patryk Kusy, Jakub Maćkowiak, Maciej Bogucki, Norbert Szklarz (70’ Kamil Łuczak), Patryk Malinger (90’ Krzysztof Bartkowiak), Bartosz Kozioł ( 60 Alan Tomaszewski),  Zbigniew Kościański (89’ Karol Niemczewski)

Kolejne spotkanie drużyna Czarnych Czerniejewo, rozegra w niedzielę 13 kwietnia również u siebie goszcząc o godzinie 14.00 zespół Poznań FC.

Wyniki 15 kolejki - 5-6 kwietnia
Orkan Jarosławiec                         4-0     Polonia II Środa Wielkopolska
Wiara Lecha Poznań                      9-0     Orkan Działyń
SKS 13 Poznań                               0-2     Maratończyk Brzeźno
Czarni Czerniejewo                        1-0     LKS Kicin
Concordia Murowana Goślina     4-1     Poznań FC
Przemysław Poznań                       1-7     KS Gniezno