Czarni Czerniejewo kończą rundę jesienną jako nie pokonani!!!

2014-11-15

Mocnym akcentem zakończyli rundę jesienną sezonu 2014/2015 w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1 piłkarze Czarnych Czerniejewo.

W sobotę 15 listopada w ostatnim meczu tej jesieni podopieczni Bartłomieja Figasa, udali się do Puszczykowa, gdzie o punkty i szóste zwycięstwo z rzędu walczyli z miejscową drużyną Lasu. Czerwono-czarni, prezentujący w ostatnim czasie zwyżkującą formę zadanie w odniesieniu szóstego zwycięstwa z rzędu zrealizowali w stu procentach pokonując swojego przeciwnika zdecydowanie w stosunku 6:0.

Goście z Czerniejewa prowadzenie w meczu 1:0 objęli nad zespołem Lasu Puszczykowo, bardzo szybko bo już w 15.sekundzie. Bramkę po trójkowej akcji Tomasz Winkel – Sławomir Staniszewski zdobył niezawodny w zespole Czarnych Czerniejewo – Damian Szczepaniak, umieszczając piłkę w bramce gospodarzy z 6. metra. Kolejny gol dla czerwono-czarnych, po którym prowadzili 2:0 z gospodarzami został zdobyty w  7 minucie. Przepięknym strzałem z przewrotki z 18 metra popisał się Zbigniew Kościański, który piłkę w bramce Puszczykowa umieścił pod jej poprzeczką. Do końca pierwszej połowy meczu drużyna z Czerniejewa, zaaplikowała swojemu sobotniemu rywalowi jeszcze dwa gole, po których prowadziła z gospodarzami zdecydowanie bo 4:0. Bramkę numer trzy na swoim koncie zapisał w 25 minucie Damian Szczepaniak, po akcji lewą stroną boiska i dośrodkowaniu przez Norberta Szklarza w pole karne Las Puszczykowa lokując piłkę w bramce gospodarzy strzałem z 7. metra. Ostatni gol w pierwszych czterdziestu pięciu minutach drużyna z Czerniejewa zdobyła w 35 minucie. Bramkarza gospodarzy ponownie pokonał strzelec bramki numer dwa czyli Zbigniew Kościański, który wykorzystał dograną pikę w pole karne gospodarzy po akcji Norberta Szklarza umieszczając ją z 5. metra.

Po zmianie stron przewaga zespołu z Czerniejewa nad Lasem Puszczykowo, była jeszcze większa w efekcie czego podopieczni Bartłomieja Figasa swojemu rywalowi zaaplikowali kolejne dwie bramki nie tracąc przy okazji żadnej. W 62 minucie goście z Czerniejewa zdobyli piątą bramkę, po której prowadzili już z Lasem  Puszczykowo w stosunku 5:0. Autorem gola po zagraniu Damiana Szczepaniaka okazał się w zespole z Czerniejewa Sławomir Staniszewski, który piłkę w bramce gospodarzy umieścił po uderzeniu jej z 12. metra. Ostatnią bramkę w sobotnim meczu, którą jednocześnie zespół z Czerniejewa, ustalił końcowy wynik sobotniej potyczki piłkarskiej dla Czarnych w stosunku 6:0, zdobył w 70 minucie Zbigniew Kościański, który futbolówkę w bramce gospodarzy umieścił z bliskiej odległości po zamieszaniu w polu karnym Lasu Puszczykowo oraz błędzie obrony gospodarzy. Był to trzeci gol zdobyty przez Kościańskiego w sobotnim  meczu więc tym samym napastnik Czarnych Czerniejewo zapisał na swoim koncie przysłowiowego hat-tricka.

Skład Czarnych Czerniejewo: Piotr Rzepczyński (78’ Marcin Krygier), Patryk Kusy, Tomasz Winkel, Rafał Półtorak, Alan Tomaszewski (78’ Hubert Pawlak), Maciej Bogucki, Jakub Maćkowiak, Norbert Szklarz, Sławomir Staniszewski (75’ Mikołaj Krygier), Damian Szczepaniak, Zbigniew Kościański (Mateusz Jaworski)

Jak już wspominaliśmy było to ostatnie spotkanie zespołu z Czerniejewa, w rundzie jesiennej poznańskiej klasy A grupy 1. sezonu 2014/2015. Teraz zespół z Czerniejewa czeka okres roztrenowania, a z początkiem stycznia 2015 roku drużyna Czarnych przystąpi do przygotowań do rundy rewanżowej.