Czarni Czerniejewo kończą rundę jesienną porażką

2019-11-20

Zespół Czarnych Czerniejewo, ostatniego spotkania z rundy jesiennej w rozgrywkach wielkopolskiej V ligi grupy 1 nie zaliczy do udanych.

W niedzielę 17 listopada zespół prowadzony przez Macieja Lisieckiego w dość okrojonym składzie osobowym, na mecz 15 kolejki ligowej udał się do Pobiedzisk gdzie był podejmowany przez miejscowy zespół Huraganu. Czerwono-czarni spotkania wyjazdowego do Pobiedzisk niestety nie zaliczą do udanych gdyż w ostatnim meczu z rundy jesiennej sezonu 2019/2020 ulegli miejscowemu Huraganowi w stosunku 5:3 mimo że do przerwy zespół z Czerniejewa prowadził 2:1.

Co do samego przebiegu spotkania pomiędzy Huraganem Pobiedziska a Czarnymi Czerniejewo. To pierwsi bramkę zdobyli gospodarze. W 25 minucie zespół z Pobiedzisk na prowadzenie 1:0 po ewidentnym błędzie linii defensywnej wyprowadził Mateusz Chachuła, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki gości. Dziesięć minut później był jednak remis w meczu 1:1. Po podaniu Macieja Matuszaka golkipera Huraganu pokonał precyzyjnym strzałem z 11 metra Kamil Drahejm lokując piłkę w bramce gospodarzy w samym okienku. Tuż przed przerwą z zdobytej bramki i objęcia prowadzenia 2:1 cieszyli się czerwono-czarni. W 45 minucie zespół z Czerniejewa, wyprowadził na prowadzenie Patryk Buczkowski, który wykorzystał zagranie piłki w pole karne gospodarzy na 5 metr przez Macieja Matuszaka. O ile w pierwszej połowie drużyna z Czerniejewa, toczyła wyrównany bój z Huraganem Pobiedziska, to w drugiej dominacja gospodarzy była bez apelacyjna co zostało udokumentowane zdobyciem czterech goli przez ten zespół przy jednym tylko straconym. Festiwal strzelecki w Huraganie Pobiedziska, rozpoczął Adam Niedzielski, który w 50 minucie po zdobyciu bramki doprowadził do stanu 2:2. W 62 minucie gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie 3:2 po golu zdobytym przez Bohdana Trilla. Czwarta bramka do gospodarzy padła w 75 minucie kiedy to Adam Niedzielski wygrał pojedynek sam na sam z golkiperem Czarnych - Marcinem Siepielskim. W 81 minucie zespół z Huraganu Pobiedziska prowadził już 5:2 po bramce zdobytej z 7 metra przez Damiana Gocałka. Wynik końcowy spotkania został ustalony w doliczonym czasie gry. W 90+3 minucie jedynego gola w drugiej połowie dla Czarnych Czerniejewo, zdobył Maciej Matuszak. I spotkanie zakończyło się zwycięstwem Huraganu Pobiedziska w stosunku 5:3.

Po tej porażce zespół z Czerniejewa, rozgrywki jesienne w wielkopolskiej V lidze w grupie 1 jako beniaminek zakończył na wysokim 4 miejscu z zdobytymi w 15 meczach 28 punktami. Teraz zespół Czarnych, przejdzie okres roztrenowania a następnie piłkarze tej drużyny udadzą się na zasłużone urlopy by do przygotowań do rundy rewanżowej przystąpić z początkiem nowego roku 2020.

Skład Czarnych Czerniejewo: Marcin Siepielski, Bartek Antkowiak, Hubert Hypki, Maciej Lisiecki, Piotr Cyrulewski, Karol Jańczak (51 Paweł Zieliński), Waldemar Przysiuda, Kamil Draheim, Maciej Matuszak, Mateusz Goździaszek, Patryk Buczkowski