Czarni Czerniejewo kończą sezon 2014/2015 na trzecim miejscu

2015-06-21

Drużyna Czarnych Czerniejewo, rozgrywki w poznańskiej klasie A grupie 1 sezonu 2014/2015 zakończyła mocnym akcentem.

W ostatnim meczu sezonu jedyny przedstawiciel w tej klasie rozgrywkowej reprezentujący powiat gnieźnieński, w sobotę 20 czerwca podejmował przed własną publicznością w Czerniejewie drużynę Lasu Puszczykowo. Czerwono-czarni pod wodzą swojego trenera Bartłomieja Figasa okazali się dość niegościnni dla swojego rywala wygrywając z nim w stosunku 5:1, mimo że to goście od pierwszej minuty meczu prowadzili z gospodarzami 1:0. Radość z prowadzenia drużyny z Puszczykowa trwała zaledwie tylko minutę. W 2 minucie po prostopadłym podaniu Macieja Boguckiego piłkę do bramki gości celnym strzałem z 12. metra skierował w zespole gospodarzy Zbigniew Kościański. Tym golem Kościański doprowadził do remisu w meczu 1:1. Jeszcze przed przerwą drużyna z Czerniejewa zdobyła drugą  bramkę, którą objęła prowadzenie w sobotnim meczu 2:1. Tym razem gola na swoim koncie zapisał Damian Szczepaniak, lokując piłkę w bramce drużyna z Puszczykowa po uderzeniu jej z 7 metra po wcześniejszym dograniu jej w pole karne gości przez Macieja Boguckiego.

Po zmianie stron bramki już tylko zdobywali piłkarze Czarnych Czerniejewo. W 60 minucie na 3:1 prowadzenie swojego zespołu podwyższył Dawid Maćkowiak, który po krótkim rozegraniu rzutu wolnego z Damianem Szczepaniakiem umieścił piłkę w bramce gości po strzale z 14. metra. Autorem czwartej bramki dla Czarnych Czerniejewo, która została zdobyta w 70 a po której gospodarze prowadzili już 4:1 okazał się strzelec drugiego gola Damian Szczepaniak wykorzystując zagrana piłkę w pole karne przez Macieja Boguckiego, który w tym dniu dzielił i rządził na boisku w Czerniejewie. Popularny ,,Dudek” piłkę w bramce Puszczykowa, umieścił po minięciu obrońcy gości pokonując w sytuacji sam na sam bramkarza gości strzałem z 2. metra. Ostatni gol dla miejscowy został zdobyty w 80 minucie. Ponownie przy zdobyciu tej bramki dużą rolę odegrał Maciej Bogucki, po którego zagraniu piłki w pole karne gości przejął ją Zbigniew Kościański i strzałem z 10. metra umieścił ją po raz piąty w bramce gości. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem Czarnych Czerniejewo, którzy ograli Las Puszczykowo w stosunku 5:1. Był to ostatni mecz sezonu 2014/2015 zespołu Czarnych Czerniejewo w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1. Drużyna pod wodzą swojego trenera Bartłomieja Figasa, uplasowała się w tabeli ligowej na wysokim 3. miejscu z zdobytymi 50.punktami w 26. meczach chociaż w planach był awans do poznańskiej okręgówki. Teraz drużyna z Czerniejewa będzie miała, krótkie wakacje a do treningów przygotowujący zespół do nowego sezonu 2015/2016 w poznańskiej klasie A grupie 1. powróci 11 lipca. Wtedy to czerwono-czarni rozegrają pierwszy sparing na wyjeździe z czwartoligowym Huraganem Pobiedziska.

Skład Czarnych Czerniejewo: Piotr Rzepczyński, Tomasz Winkel, Mateusz Kuliński, Mateusz Jaworski, Rafał Półtorak, Maciej Bogucki, Dawid Maćkowiak, Patryk Siwka (60’ Alan Tomaszewski), Sławomir Staniszewski (70’ Damian Wawrzyniak), Damian Szczepaniak, Zbigniew Kościański.